Мучениця Варвара Лосєва 622875458fc98243699006
Житія святих,  Лютий

Мучениця Варвара Лосєва

Місяця лютого на 22-й день

Мучениця Варвара народилася 1894 року в селянській сім’ї, до часу народження доньки батьки перебралися до Москви, де її батько працював шевцем. Батьки дали Варварі гарну освіту, отримавши яку вона стала працювати вчителькою.
У 1915 році вона вийшла заміж за Сергія Олександровича Лосєва; незабаром його висвятили на диякона, а потім на священика. Варвару Іванівну заарештували 16 лютого 1938 року, її ув’язнили в ігорівській в’язниці.
– Слідство має дані, що ви після арешту вашого чоловіка серед населення вели контрреволюційну діяльність. Дайте відповідь, – зажадав слідчий.
– Це я заперечую, – відповіла Варвара Іванівна.
– Слідству відомо, що ви після арешту вашого чоловіка наносили погрози членам ВКП(б) і активістам, погрожуючи з ними розрахуватися.
– Це я заперечую.
– Скажіть, Лосєва, як було налаштоване до влади духовенство в момент здійснення Жовтневої революції?
– Духовенство зустріло Жовтневу революцію вороже.
– А як зустріли Жовтневу революцію ви?
– Так само, як і всі громадяни.
– Скажіть, Лосєва, за що заарештовано вашого чоловіка?
– Мені це невідомо, але я вважаю, що чоловік нікому не завдавав шкоди.
– Чи визнаєте ви себе винною в контрреволюційній агітації серед населення, що ви висловлювали невдоволення ВКП(б) і керівниками влади?
– Винною себе в контрреволюційній агітації не визнаю, нічого я не говорила.
25 лютого 1938 року трійка НКВС засудила Варвару Іванівну до розстрілу. Варвару Іванівну Лосєву розстріляли 7 березня 1938 року і поховали в безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Знайшли помилку