Мучениця Олександра Булгакова p1dm5i2ihh2gc1o7ddjgad01sbc3
Житія святих,  Жовтень

Мучениця Олександра Булгакова

Місяця жовтня на 2-й день

Мучениця Олександра Іоакимівна Булгакова народилася 1886 року в селі Кобловатка Тамбовської губернії в селянській родині. Вона була дівчиною релігійною, часто паломничала, три роки прожила в монастирі.

У 1936 році Олександра пішла на вибори, але, повернувшись додому, побачила, що ноги в неї опухли і вкрилися виразками. Вирішивши, що для неї немає Божого благословення на співучасть із новою владою, вона вирішила більше на вибори не ходити. У 1938 році в присутності агітатора і сусідки по квартирі Олександра розірвала принесене їй запрошення на вибори і відмовилася від участі в них. У день виборів члени виборчої комісії приїхали до неї додому, але не змогли вмовити жінку проголосувати. Оперуповноваженому районного відділення УНКВС було надіслано щодо цього доповідну записку. Він опитав свідків, які розповіли про релігійність і замкнутість Олександри, і 2 вересня 1938 року її заарештували.

Давши відповіді на запитання анкети, Олександра відмовилася від дачі свідчень на всіх інших допитах. 28 вересня 1938 року слідчий відправив її в тюремну лікарню і згадав про неї тільки 5 січня 1939 року, коли закінчився термін проведення слідства. Йому дозволили продовжити слідство, але виявилося, що Олександра Булгакова померла в лікарні від голоду 15 жовтня 1938 року і була похована в безвісній могилі.

Зарахована до лику святих новомучеників і сповідників Руських 25 грудня 2009 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.