Житія святих,  Листопад

Мучениця Феоктіста Ченцова

Місяця листопада на 10-й день

Мучениця Феоктиста народилася 21 січня 1880 року у місті Калузі у ній калузького купця Семена Ченцова, котрий займався торгівлею залізним товаром. Феоктиста Семенівна закінчила міське училище. У вересні 1937 року влада заарештувала її як активну віруючу людину, звинувативши в контрреволюційній діяльності. Феоктиста Семенівна не визнала себе в цьому винною, і на одному з допитів слідчий сказав:
– Слідство має точні дані, що ви, обставивши свою квартиру іконами, влаштовуєте у себе таємні гучні моління. Визнаєте себе винною у цьому?
– Справді, у мене на квартирі дуже багато ікон, близько двадцяти, причому раніше ікони були й у коридорі, але після протесту квартирантів я їх перенесла до кімнат, але молінь та гучних служінь у себе в квартирі я не влаштовую.
– Слідство має в своєму розпорядженні точні дані, що ви у себе в квартирі влаштовували після церковних служб вечері, на яких велися антирадянські розмови, визнаєте себе винною в цьому?
– Жодних вечерь я не влаштовувала і антирадянських розмов не вела.
– Слідством встановлено, що ви є учасницею контрреволюційної церковно-монархічної організації. Ви це підтверджуєте?
– Я категорично це заперечую.
– Зачитую вам свідчення обвинуваченого Опанаса Васильовича Любімова: «Учасницею контрреволюційної нелегальної церковної організації в місті Калузі є Ченцова Феоктиста Семенівна, дочка багатого купця міста Калуги, активна церковниця», та аналогічні свідчення обвинуваченого Павла Дмитровича Семеновського, Івана. Ви це підтверджуєте?
– Я цього не підтверджую.
– Слідством встановлено, що ви поширювали контрреволюційний наклеп на радянську владу та контрреволюційні забобонні чутки, ви визнаєте себе у цьому винним?
– Винною у цьому я себе не визнаю.
19 листопада 1937 року Трійка НКВС засудила її до десяти років ув’язнення до виправно-трудового табору. Феоктиста Семенівна померла в одному з Карагандинських таборів 16 лютого 1942 року і була похована у невідомій могилі.