...
Житія святих,  Травень

Мучениця Феодосія діва, Тірська

День пам'яті (н. ст.)

Місяця квітня на 3-й день / травня на 29-й день — перенесення мощей

Свята мучениця Феодосія Тирська постраждала 307 року. 29 травня святкується перенесення її мощей до Константинополя, а пізніше до Венеції.

Одного разу, під час гоніння на християн, яке тривало вже п’ять років, сімнадцятирічна Феодосія підійшла до засуджених в’язнів-християн, які перебували в преторії. Був день Святої Пасхи, і мученики говорили про Царство Боже. Свята Феодосія просила їх пом’янути її перед Господом, коли вони постануть перед Ним. Воїни побачили, що дівчина вклонилася в’язням, схопили її і відвели до правителя Урвана. Правитель змушував дівчину принести жертву ідолам, але вона відмовилася, сповідуючи свою віру в Христа.

Тоді святу піддали жорстоким катуванням, тіло її стругали залізними кігтями так, що оголилися кістки. Мучениця мовчки і з радісним обличчям переносила страждання і на вторинну пропозицію правителя принести жертву ідолам відповіла: “Божевільний, адже я сподобилася приєднатися до мучеників!” Дівчину з каменем на шиї кинули в море, але Ангели вивели її із безодні. Тоді мученицю віддали на поживу звірам. Бачачи, що звірі її не чіпають, мучителі відсікли їй голову.

Уночі свята Феодосія з’явилася батькам, які намагалися вмовити свою дочку не йти на страждання, у світлому одязі, з вінцем на голові та сяючим золотим хрестом у руці й сказала: “Дивіться, ось якої великої слави ви хотіли мене позбавити!”