Мучениця Дарія Улибіна p1ea01gasj1t5j1cm6qsk15honn23
Житія святих,  Травень

Мучениця Дарія Улибіна

Місяця травня на 23-й день

Мучениця Дарія Улибіна народилася наприкінці 70-х років XIX століття. Відрізнялася смиренням і благочестям. З 1916 року як послушниця трудилася у подвижниці мучениці Євдокії Шейкової, що жила в селі Пуза Ардатовського повіту Нижегородської губернії (нині село Суворове Дівєєвського району).

Разом з іншими послушницями, мученицями Дарією Тимагіною і Марією, добровільно розділила долю своєї наставниці Євдокії, засудженої 18 серпня 1919 року і розстріляної того самого дня командуванням карального загону за доносом про приховування дезертира та агітацію проти Червоної армії. Перед смертю прийняла причастя разом з іншими мученицями від священика Успенської церкви села Пуза, отця Василя Радугіна.

Мучениця Дарія прославлена Архієрейським ювілейним Собором РПЦ 2000 року. У 2001 році мощі Нижегородських мучениць були відкриті і нині спочивають у церкві Успіння Богородиці села Суворова.

Тропарь мученицам Евдокии Шейковой, Дарии Улыбиной, Дарии Тимагиной и Марии Неизвестной, глас 4

Ца́рствия ра́ди Небе́снаго ми́р и вся́ я́же в ми́ре оста́вили есте́, тесноту́ соверше́ннаго послуша́ния возлюби́вши, ди́вныя подви́жницы и Христа́ ра́ди му́ченицы в годи́ну лю́тых испыта́ний в земли́ Новгоро́дстей процве́тшия, блаже́нныя ма́тери на́ша Евдоки́е, Да́рие, Да́рие и Мари́е, помяни́те на́с у Престо́ла Пресвяты́я Тро́ицы.

Кондак мученицам Евдокии Шейковой, Дарии Улыбиной, Дарии Тимагиной и Марии Неизвестной, глас 8

Житие́м пра́ведным к досто́йному прия́тию му́ченичества себе́ угото́вившия без боя́зни тридне́вная избие́ния и сме́рть претерпе́ли есте́ Неве́сты Христо́вы преди́вныя блаже́нныя Евдоки́е, Да́рие, Да́рие и Мари́е, ны́не мно́гими чудесы́ и исцеле́нии просия́вшия, не оста́вите зе́млю Ру́сскую без покая́ния поги́бнути.