Мучениця Евдокія Сафронова p1dnmlstia1usf1hta14ed8o32ip3
Житія святих,  Листопад

Мучениця Евдокія Сафронова

Місяця листопада на 3-й день

Мучениця Євдокія Григорівна Сафронова народилася 1 березня 1878 року у селі Лучинське Звенигородського повіту Московської губернії у селянській сім’ї. Закінчила 2 класи церковноприходської школи. З 1890 року працювала прислугою у Москві сім’ї земського начальника. 1897 року вийшла заміж і переїхала до села Биково Бронницького повіту Московської губернії. У 1930 році була обрана старостою та скарбником церкви Різдва Христового села Биково. У тому ж році була позбавлена ​​виборчих прав як активна церковниця. 2 червня 1931 року відновлено у правах. 1 листопада 1937 року заарештовано у справі «церковників Биковського приходу» разом зі священномучениками священниками Іоанном Кесарійським, Петром Космінковим та дияконом Симеоном Кречковим (розстріляні 16 листопада). Під час слідства утримувалась у Таганській в’язниці в Москві. На 1-му після арешту допит підписала протокол, складений слідчим, у якому визнала, що була членом групи «церковників», «вела агітацію про невступ до колгоспу». Наступного дня категорично заперечувала обвинувачення, що зводяться на неї.
15 листопада 1937 року Особливу трійку при УНКВС по Московській області засуджено до 8 років ВТТ. Відправлено в Тайшетський табір (Іркутська область). Померла від тяжкої праці 25 серпня 1938 року. Місце поховання невідоме. Уславлена ​​Архієрейським ювілейним Собором РПЦ 2000 року разом із священномучениками села Биково із загальним днем ​​пам’яті.