Мученики Мелетій Стратилат, Стефан, Іоанн, Серапіон єгиптянин, Каліник волхв, Феодора і Фавст і з ними 1218 воїнів із жінками й дітьми p18msjsen61bs818o34blfe9b873
Житія святих,  Травень

Мученики Мелетій Стратилат, Стефан, Іоанн, Серапіон єгиптянин, Каліник волхв, Феодора і Фавст і з ними 1218 воїнів із жінками й дітьми

Місяця травня на 24-й день

За царювання римського імператора Антоніна Геліогабала (218-222) святий мученик Мелетій був воєначальником Галатійської області. Він був християнином і старанно молився, щоб Господь поклав край язичницькій омані. Налякані його молитвою, біси, що мешкали в язичницьких капищах, увійшли в собак, які своїм виттям стали наводити страх на жителів області. Святий Мелетій разом зі своїми воїнами знищив оскаженілих собак, зруйнував капища і був схоплений і приведений на суд правителя Максиміана. За відмову принести жертву ідолам святий Мелетій зазнав катувань і помер, не припиняючи сповідувати свою віру в Христа. Трибуни його полку, святі мученики Стефан та Іоанн, були обезголовлені за своє сповідання Христа Істинним Богом.

Решту воїнів полку, які також оголосили себе християнами, було усічено мечем зі своїми дружинами і дітьми, в муках загинуло 1218 осіб, за деякими джерелами 11000 († бл. 218).

Святі мученики Феодор і Фавст разом із багатьма іншими були спалені. З постраждалих дружин і дітей відомі імена святих мучениць Маркіани, Сосанни, Палладії, немовлят Кіріака і Християна. Відомі імена деяких із воїнів, 12-ти трибунів: святих мучеників Фавста, Фіста, Маркелла, Феодора, Мелетія, Сергія, Маркелліна, Філікса, Фотіна, Феодориска, Меркурія, Дідіма.

Святий мученик Серапіон народився в Єгипті. Він прибув у Галатійську область і був свідком мученицького подвигу святого Мелетія і його дружини. Бачачи мужність, з якою вмирають за Христа віруючі в Нього, святий Серапіон сам увірував, за це був ув’язнений. У в’язниці до нього зійшов Ангел Божий і висвятив святого Серапіона на єпископа.

Знайшли помилку