Мученик Яків Блатов p1dnaile0vtgsj3iroij1arcn3
Житія святих,  Жовтень

Мученик Яків Блатов

Місяця жовтня на 31-й день

Мученик Яків народився 1880 року у селі Старе Коломенського повіту Московської губернії у ній селянина Степана Блатова. Яків закінчив церковноприходську школу. Відслужив у армії рядовим.
До 1914 року Яків Степанович разом із батьком тримав кравецьку майстерню в Москві, яка обслуговувала кадетський корпус у Лефортові. У майстерні працювало від 7 до 15 майстрів та від 5 до 8 хлопчиків-учнів. У селі у Блатових було господарство, в якому працювали сезонні та наймані робітники, і Яків Степанович зрідка приїжджав із Москви, щоб розрахуватися з ними та вирішити питання найму на зимовий сезон.
Після революції Яків Степанович деякий час продовжував працювати у майстерні, але у 1925-26 роках він, подарувавши майстерню дітям, переїхав до села.
Як активний парафіянин, він допомагав у влаштуванні храмових свят, молебнів та хресних ходів, допомагав у купівлі свічок, у випічці просфор. Був членом церковної ради, скарбником церкви Різдва Богородиці, а з 1934 року до дня арешту – головою церковної ради.
Яків Степанович був заарештований 15 вересня 1937 року і ув’язнений у місті Каширі.
Я сказав у зв’язку з тим, що на зборах постало питання про трудову дисципліну: “Раніше на пана і то працювали три дні, а зараз змушують працювати цілий рік”.
Оскільки розпорядження про будівництво зерносушарок йде від керівників уряду та партії товаришів Сталіна та Молотова, а в колгоспі заліза немає, то треба звернутися за порадою до товаришів Сталіна та Молотова, щоб вони порекомендували, де нам дістати заліза. Вони керівники країни та знають, де його дістати. І коли представник району, що порушував питання про будівництво зерносушарки, подивився здивовано, я додав: “Що тут дивовижного? До царя раніше ходили, чому до них не можна?”».
Винним себе Яків Степанович не визнав. Обвинувальний висновок було складено на основі свідчень лжесвідків, і 11 листопада 1937 він був засуджений до розстрілу.
Яків Степанович Блатов був розстріляний 13 листопада 1937 року і похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.