Житія святих,  Листопад

Мученик Петро Царапкін

Місяця листопада на 26-й день

Мученик Петро Сергійович Царапкін народився 1883 року в селі Бобошино Московської губернії в сім’ї шевця. Переїхавши до Москви, він працював ретушером у фотографічних майстернях, а вільний час присвячував церковному співу – співав у хорі Данилова монастиря і в багатьох московських церквах. Після революції 1917 року Петро Сергійович працював на заводі “Іскра”, одночасно залишаючись регентом і організатором хорів у московських храмах.

У 1933 році за приналежність до Російської Православної Церкви його вислали з Москви, і з цього часу він став псаломщиком у храмах Московської області. У березні 1937 року його призначили псаломщиком у храм великомучениці Параскеви в село Туголес.

У листопаді 1937 року Петро Царапкін був заарештований. Його звинувачували в контрреволюційній діяльності, проте на допитах винним себе він не визнав. Сповідник був засуджений до 10 років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. Перебуваючи в таборі, мученик Петро віддав свою душу Господу.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.