Мученик Олександр Медем p1b23jee3f1d862ng6b17ro1v7h3
Житія святих,  Листопад

Мученик Олександр Медем

Місяця листопада на 10-й день

Мученик Олександр Оттонович Медем народився 1877 року в місті Мітаві Курляндської губернії в родині сенатора, лютеранина за віросповіданням. Олександр закінчив юридичний факультет Санкт-Петербурзького університету, але юридична служба була йому не близька. З юних років він прив’язався до землі. У 1901 році Олександр одружився, у роки Першої світової війни прийняв Православ’я.

До 1918 року він керував маєтком “Хутір Олександрія” в Хвалинському повіті Саратовської губернії. Після конфіскації радянською владою маєтку орендував кілька десятин землі, скільки було під силу обробляти самостійно.

1918 року більшовики заарештували Олександра і засудили до розстрілу, але напередодні виконання вироку відпустили додому попрощатися з рідними. Він уже збирався повернутися вранці до в’язниці, але вранці більшовиків вибили з міста білі, і Олександр залишився живий.

На початку 1920-х років він не раз зазнавав нових арештів. Повернувшись із в’язниці, він говорив, що ніде так добре не молився, як у в’язниці, де у двері ночами стукає смерть, а чия черга – невідомо.

Важкі життєві випробування призвели до того, що Олександр Оттонович змушений був залишити землеробство.

У 1925 році померла від туберкульозу дружина Олександра Оттоновича. Через півроку після цього померла дочка Олена.

У 1929 році Олександра Оттоновича знову заарештували за обвинуваченням у “к/р агітації серед селян” і помістили до в’язниці в місті Саратові. У пред’явленому обвинуваченні він винним себе не визнав. Звільнившись з ув’язнення, він із дітьми оселився в місті Сизрані.

Восени 1930 року Олександр востаннє був заарештований за звинуваченням в “участі в к/р церковно-монархічній організації “Истинные” в Сизрані”. Його ув’язнили в Сизранський ДомЗак. На допитах Олександр Оттонович виявив неабияку витримку і гідність. Він не дав неправдивих свідчень ні про кого зі свого оточення. Однак до висунення обвинувачення справа так і не дійшла. 1 квітня 1931 року Олександр Оттонович помер від набряку легенів у тюремній лікарні.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.