Житія святих,  Листопад

Мученик Леонід Сальков

Місяця листопада на 19-й день

Мученик Леонід Васильович Сальков народився 1886 року в Таврійській губернії. Здобув вищу технічну освіту в Московському університеті. З 1910 по 1917 р. служив у Царській армії. У 1917 р., відмовившись від служби в армії, став ходити по монастирях Криму, Кавказу, Ставропольського краю, Одеси. У березні 1919 р. старець Олексій Теклаукського монастиря благословив Леоніда Салькова на мандрівництво.

1927 року Леоніда Васильовича заарештували за звинуваченням у шпигунстві на користь контрреволюційного духовенства і засудили до 3 років концтаборів. Його відправили до Соловецького табору особливого призначення, звідки він звільнився 1930 року. У 1935 році його заарештували у Вологді за звинуваченням у контрреволюційній діяльності і засудили до 5 років таборів. Мученика відправили в Карлаг НКВС у Карагандинській області. У 1937 році в таборі його знову заарештували. З матеріалів справи: “Відбуваючи покарання в Карлазі, Сальков Л. В. проводив релігійні обряди, поширював серед ув’язнених написані ним молитви, говорив про швидке падіння радянської влади. Спільно з Краснопевцевим 8 листопада 1937 р. служив панахиду за розстріляною царською сім’єю”. Винним себе не визнав, заявивши, що “він не негідник і не зрадник, і кров’ю інших людей собі свободи не купує”. Мученика Леоніда Салькова розстріляли в Карлазі наприкінці 1937 – початку 1938 року.