Мученик Ігнатій Марков nikolya
Житія святих,  Травень

Мученик Ігнатій Марков

Місяця травня на 28-й день

Мученик Ігнатій народився 20 грудня 1876 року на хуторі Марино Махринської волості Олександрівського повіту Володимирської губернії в сім’ї селянина Артемія Маркова. Ігнатій Артемійович був глибоко віруючою людиною і відвідував найближчий до хутора храм у селі Махри; він був одружений і мав сімох дітей, заробляючи на життя сільським господарством. 6 квітня 1931 року Ігнатій Артемович був заарештований у місті Загорську Московської області.
“Я займався сільським господарством, і на мене наклали великий податок у 2 200 рублів, – сказав він на допиті слідчому, – тож я не міг його сплатити, і за судом у мене відібрали все майно і присудили до року примусових робіт. Будучи сильно вбитий горем, я, як людина віруюча, пішов у Троїце-Сергієву Лавру помолитися. У церкві на мої запитання, де б переночувати, мені вказали на Парасковію Новікову, з якою я домовився, що вона пустить ночувати; переночував я в неї одну ніч, на другу був затриманий… Будучи розкуркуленим, я ніколи не нарікав, тому що вважаю, що все відбувається за Євангелієм, у якому говориться, що настане час, коли повстануть брат на брата і син на батька, – те саме, і мій арешт стався в порядку речей. Вважаю, що чинна влада… послана нам Богом за наші гріхи, і ми повинні все терпіти.
Особисто я проти вступу до колгоспу лише тому, що в колгоспі не можна молитися Богу, а я, як вірянин, не можу від цього відмовитися… У місто Загорськ я приїхав помолитися в Троїце-Сергієвій Лаврі та знайти розраду для горя, яке мене спіткало, – розкуркулення. Зв’язків ні з ким не маю, оскільки нікого зі знайомих у мене немає”.

6 червня 1931 року Колегія ОДПУ засудила його до розстрілу. Ігнатій Артемович Марков був розстріляний 10 червня 1931 року і похований у безвісній спільній могилі на Ваганьковському кладовищі в Москві.