Житія святих,  Листопад

Мученик Григорій Долинін

Місяця листопада на 15-й день

Мученик Григорій Іванович Долинін народився 1875 року в селі Хохлове Нижегородської губернії. Походив він із селянської сім’ї та освіту здобув у сільській школі. Відомо, що до революції Григорій Іванович працював конторником. З 1926 року він служив псаломщиком у храмі одного з сіл Нижегородського краю (поки не вдалося встановити точного місця), за що був у 1930 році «розкулачений» і засуджений до 3 років виправно-трудового табору. Так у ті роки переслідувалося будь-яке служіння Церкви.
1932 року його достроково випускають, і він повертається до діяльності псаломщика. Служити в селі нижче йому довелося недовго. 31 грудня 1934 року Григорія Долиніна заарештовано за звинуваченням в «антирадянській агітації». Слід вирок: 5 років заслання в Казахстан. Спочатку його відправляють етапом до Алма-Ати, потім переводять до Щербактів.
21 листопада 1937 року Григорія Долиніна заарештовують на засланні. Звинувачення звучало так: “Контрреволюційна пропаганда, член церковно-сектантської к/р групи під керівництвом Борзаковського з-поміж переважно духовенства та сектантів усіх напрямків, участь у нелегальних богослужіннях”.
На слідстві Григорій Долінін показав: “В жодній контрреволюційній групі я не був. Правда, я на своє переконання релігійна людина, прибувши на заслання, я обертався з духовними, але крім релігійних обрядів разом з ними я нічого не здійснював”.
Після того, як трійка при УНКВС винесла смертний вирок, мученика Григорія Долиніна розстріляли 28 листопада 1937 року.