Мученик Гоброн, у Святому Хрещенні Михаїл, і з ним 133 война p1do6kpljmjjkdv44iif7rhk3
Житія святих,  Листопад

Мученик Гоброн, у Святому Хрещенні Михаїл, і з ним 133 война

Місяця листопада на 17-й день

Мученик Гоброн, у Святому Хрещенні Михайло, і з ним 133 воїни – грузинські мученики Х ст. Мученик Михайло, що походив із знатного княжого роду, з юних років відрізнявся хоробрістю, за що і був прозваний Гоброн (що означає арабською мовою “мужній, хоробрий”).

У 914 році арабський воєначальник Абдул-Касім, спустошивши Вірменію, захопив Тбілісі і обложив фортецю Квелі, яку захищали святий Гоброн і його воїни. Після 28-денної облоги, віроломно порушивши перемир’я, араби увірвалися в фортецю і захопили її стійких захисників на чолі з Гоброном.

Грузинський цар Адарнасе II (881-923) викупив багатьох полонених, але на викуп святого Гоброна араби не погодилися. Емір запропонував йому прийняти іслам, обіцяючи свободу та багатство, але отримав рішучу відмову. Тоді на очах у святого Гоброна були винищені 133 його воїни, які також відмовилися відступити від віри в Христа. Святий Гоброн, змочивши в крові мучеників палець, зобразив на своєму лобі хрест і, подякувавши Господу за мученицький вінець, що посилається, лагідно і незлобиво прийняв смерть через усікнення глави 17 листопада 914 року. Тіло святого Гоброна і тіла 133 його воїнів були зариті в загальну яму. “Чудне світло майже щоночі освітлювало могилу святих мучеників, безліч хворих, які приходили на могилу святих, отримували здоров’я”. Грузинська Церква зарахувала мученика Гоброна та його воїнів до лику святих і встановила їхню пам’ять у день мучеництва – 17 листопада.