Мученик Дмитрій Казамацький p1dr0na9ms130q1b791t7m119i12am3
Житія святих,  Лютий

Мученик Дмитрій Казамацький

Місяця лютого на 4-й день

Мученик Димитрій народився 1871 року в селі Крюково Наро-Фомінської волості Звенигородського повіту Московської губернії в сім’ї селянина Василя Казамацького. Освіту він здобув у сільській школі. З 1893 по 1897 рік Дмитро служив в армії в чині унтер-офіцера. З 1908 по 1917 рік він служив урядником у Волоколамському повіті Московської губернії. З 1924 року Дмитро Васильович став виконувати обов’язки псаломщика в храмі в селі Дєдєнєво Наро-Фомінського району, а потім був псаломщиком у Преображенському храмі в селі Крюково Наро-Фомінського району.
Під час настання масових гонінь на Російську Православну Церкву співробітники НКВС викликали чергових свідків: двох голів – колгоспу і сільради, які підписали протоколи з лжесвідченнями. Незабаром після цього, 26 січня 1938 року, Дмитра Васильовича заарештували й помістили до Таганської в’язниці в Москві, а наступного дня допитали.
З’ясувавши, скільки років Дмитро Васильович служив псаломщиком, слідчий заявив:
– Слідство має дані про вашу контрреволюційну діяльність. Дайте свідчення про вашу антирадянську контрреволюційну діяльність.
– Особисто я ніякої антирадянської контрреволюційної діяльності не вів і свідчень про це дати не можу.
На цьому слідство було закінчено, і 11 лютого 1938 року трійка НКВС засудила Дмитра Васильовича до розстрілу. Дмитра Васильовича Казамацького було розстріляно 17 лютого 1938 року, його поховали в безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.