Житія святих,  Листопад

Мученик Апполон Бабічев

Місяця листопада на 10-й день

Мученик Аполлон (Аполлон Ксенофонтович Бабичев) народився 30 березня 1874 року у місті Калуга. Закінчив міське училище і служив у Георгіївському храмі псаломником. 16 жовтня 1937 року влада заарештувала його. На слідстві він одразу зайняв тверду позицію, наполягав на точному записі відповідей та ставив після кожної відповіді підпис.
– Ви заарештовані та звинувачуєтеся у контрреволюційній діяльності, дайте правдиві свідчення по суті, – зажадав слідчий.
– Контрреволюційної діяльності я не займався.
– Марні ваші замикання, слідство має в своєму розпорядженні достатні дані, які викривають вас у контрреволюційній діяльності, яку ви проводили спільно з церковними особами, пропоную говорити правду.
– Знову заявляю, що контрреволюційною діяльністю я не займався і винним у цьому не визнаю.
– Слідству відомо, що ви, вороже настроєні до радянського ладу і тісно пов’язані з активним контрреволюційним елементом із церковників, займалися серед громадян антирадянськими розмовами. Наслідок вимагає від вас правдивих свідчень.
– Я вороже налаштованим до радянської влади себе не вважаю, і жодною антирадянською роботою не займався.
– Назвіть осіб, які вороже налаштовані до радянської влади.
– Таких облич я не знаю.
– На першому допиті ви дали слідству неправдиві свідчення, не визнавши себе винним у антирадянській діяльності, яку ви проводили спільно з іншими церковниками. Пропонуємо говорити правду.
– Антирадянською діяльністю я не займався і винним у цьому себе не визнаю. З церковниками я був пов’язаний лише з церковної служби.
– Слідству також відомо, що ви серед групи осіб, наближених до архієпископа Августина, проводили обробку віруючих громадян в антирадянському дусі, ведучи серед них усілякі антирадянські розмови. Відкиньте замикання і дайте слідству правдиві свідчення.
– Антирадянських розмов я не вів.
– Назвіть осіб, які вороже налаштовані до радянського строю.
– Таких облич я не знаю.
– Ще раз слідство пропонує вам дати правдиві свідчення про свою контрреволюційну діяльність, яку ви проводили спільно з іншими особами.
– Знову відповідаю, що винним себе у проведенні контрреволюційної діяльності не визнаю.
– Вам зачитуються витримки зі свідчень обвинувачених, які, визнавши себе учасниками контрреволюційної монархічно-церковної організації, показали слідству, що і ви є учасником цієї організації та разом із ними проводили контрреволюційну діяльність… Тепер ви себе визнаєте винним?
– Ні, не визнаю.