...
Мцчениці Пелагії Тарсійської p1auug2v6rqj41p6p1bljit61gra3
Житія святих,  Жовтень

Мцчениці Пелагії Тарсійської

Місяця жовтня на 7-й день

Пелагія Тарсійська – християнська мучениця, яка жила в Тарсі під час правління імператора Діоклетіана. Пелагія народилася в третьому столітті в Тарсі, у Малій Азії, у родині знатних язичників.

Дівчина відрізнялася надзвичайною красою, отримала гарну освіту і імператор Діоклетіан вирішив зробити її дружиною свого усиновленого спадкоємця, який був полонений її красою.

Пелагія, чула про християн, їхню віру і мучеництво і вирішила прийняти хрещення від єпископа Клінона, який перебував тоді в Тарсі. Разом з нею хрестилася і частина її слуг.

Після цього вона відмовилася вступати в шлюб з прийомним сином Діоклетіана і була приведена матір’ю до імператора, який побачивши її красу захотів зробити її своєю дружиною.

Пелагія відмовила Діоклетіану, визнала себе християнкою і була спалена в розпеченому мідному волі. Кістки святої були зібрані місцевими християнами і поховані на одному з пагорбів в околицях міста. Імператор Костянтин I Великий побудував над мощами святої церкву.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь мученице Пелагии Тарсийской, глас 4

А́гница Твоя́, Иису́се, Пелаги́я,/ зове́т ве́лиим гла́сом:/ Тебе́, Женише́ мой, люблю́/ и, Тебе́ и́щущи, страда́льчествую,/ и сраспина́юся, и спогреба́юся Креще́нию Твоему́,/ и стражду́ Тебе́ ра́ди, я́ко да ца́рствую в Тебе́,/ и умира́ю за Тя, да и живу́ с Тобо́ю;/ но, я́ко же́ртву непоро́чную, приими́ мя с любо́вию, поже́ршуюся Тебе́./ Тоя́ моли́твами// я́ко Ми́лостив, спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак мученице Пелагии Тарсийской, глас 3

Вре́менная презре́вши/ и Небе́сных благ прича́стница бы́вши,/ вене́ц страда́ния ра́ди прии́мши,/ Пелаги́е всечестна́я,/ я́ко дар принесла́ еси́ кро́вныя пото́ки Влады́це Христу́./ Моли́ от бед изба́вити нас,// твою́ па́мять почита́ющих.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку