Мучениця Августа, мученик Порфирій Стратилат і 200 воїнів p1doj4aq0doh1au21mar1fab1m83
Житія святих,  Листопад

Мучениця Августа, мученик Порфирій Стратилат і 200 воїнів

Місяця листопада на 24-й день

Свята мучениця Августа та Порфирій були навернуті в християнство підчас сповідання віри великомучениці Катерини.  Імператриця Августа, яка багато чула про святу Катерину, побажала бачити її. Умовивши воєводу Порфирія із загоном воїнів супроводжувати її, Августа прийшла до в’язниці. Імператриця була вражена силою духу святої Катерини, обличчя якої сяяло Божественною благодаттю. Свята мучениця розкрила християнам, що прийшли, і вони, увірувавши, звернулися до Христа.

Наступного дня мученицю знову привели на судилище, де під загрозою колесування запропонували їй зректися християнської віри і принести жертву богам. Свята непохитно сповідала Христа і сама підійшла до колес, але Ангел розтрощив знаряддя страти, і вони розлетілися на шматки, перебивши багатьох язичників. Побачивши це диво, імператриця Августа та царедворець Порфирій із 200 воїнами перед усіма сповідали свою віру в Христа і були обезголовлені . Максиміан знову спробував спокусити святу мученицю, запропонувавши їй шлюб, і знову отримав відмову. Свята Катерина твердо сповідала вірність своєму Небесному Нареченому – Христу і з молитвою до Нього сама поклала голову на плаху під меч ката. Мощі святої Катерини було перенесено Ангелами на Синайську гору. У VI столітті за одкровенням було знайдено чесну главу і ліву руку святої мучениці і з почестями перенесено до новоствореного храму Синайського монастиря, збудованого святим імператором Іустиніаном (527–565; пам’ять 14 листопада).