«Ікона Пресвятої Богородиці, іменована “Лєснинська”» p1asmimg01cr31dlbubn1kf51gd33
Житія святих,  Ікони

«Ікона Пресвятої Богородиці, іменована “Лєснинська”»

Місяця вересня на 8-й день

Ліснинську ікону Божої Матері, що являє собою вирізьблене рельєфом на темно-червоному овальному камені зображення Пресвятої Богородиці і Богонемовляти, було знайдено у свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього 1683 року.

Якийсь Олександр Стельмашук, пастух села Лісни Вєльського повіту Гродненської губернії, відшукуючи корів, які заблукали, в гущавині лісу, побачив у гілках грушевого дерева образ Божої Матері, що випромінював яскраве світло. Святу ікону перенесли в найближчу православну церкву села Буковичів, недалеко від села Лісни.

Коли слава про ікону, що чудесно з’явилася, рознеслася всією околицею, то католицьке духовенство вирішило використати ікону для поширення католицтва. Вони силоміць відібрали чудотворний образ у мешканців Буковичів 1686 року і поставили його в Ліснинському костьолі, який разом із монастирем заснували на початку ХVIII століття ченці католицького ордену. Коли 1863 року ченці ордену взяли участь у польському повстанні, монастир за розпорядженням російського уряду закрили і перетворили на православну парафію. У 1886 році тут було засновано жіночу чернечу громаду, а чудотворну ікону помістили у вівтар на Гірське місце. Від Ліснинського образу Пресвятої Богородиці відбувалося безліч чудотворінь. Щороку 14 вересня, у день святкування Воздвиження Хреста Господнього, а також день чудесного набуття самого образу, свята ікона виносилася в центр храму для загального поклоніння.

Ліснинська жіноча обитель була доволі відомою в Росії, її двічі відвідували Государ Імператор Микола II та Імператриця Олександра Феодорівна. Благодійником і покровителем монастиря був і святий праведний Іоанн Кронштадтський.

1915 року, під час Першої світової війни, обитель разом із чудотворним образом евакуювали до Петербурга на Лєснінське подвір’я. Лихоліття 1917 року змусило сестер перебратися до Кишинівської єпархії, а за кілька років – до монастиря Хопово в Югославії, де Лєснінська ікона Божої Матері перебувала понад двадцять років. Але на цьому вимушена мандрівка святого образу не закінчилася. У 1943 році, після окупації Югославії фашистськими військами, сестер монастиря вигнали до Сербії, а в 1950 році вони опинилися у Франції.

З 1967 року обитель влаштувалася в мальовничому містечку Провемон, що розташоване за сто кілометрів від Парижа, в Нормандії.

Нині чудотворний Ліснинський образ Пресвятої Богородиці перебуває в колишньому костелі, на якому місцева влада не дозволила встановити хрест. Щовечора ікону Божої Матері переносять хресним ходом у домашню церкву, що розташована в головній будівлі обителі.