...
«Ікона Божої Матері, іменована "Тригірська"» izmenenie razmera trigorskaq 0
Житія святих,  Ікони

«Ікона Божої Матері, іменована “Тригірська”»

Місяця серпня на 7-й день

Ще в давні часи на скелистому березі річки Тетерів заснувався «пустинножительний монастир». В XVII столітті число братії збільшилось, монастир став Свято-Троїцькою обителлю. Нажаль, але церковне передання змовчує про те, як і коли з’явилася в монастирі чудотворна Тригірська ікона Божої Матері, не знаємо ми і про ті чудеса, котрі являла Цариця Небесна тим, хто почитав Її чесний образ.
Можливо, що нестача свідчень пояснюється тривалим зусиллям уніатів в цій частині України. В умовах гонінь на православних свідоцтва про чудеса просто не могли зберегтися. Слід зазначити, що в роки радянських антицерковних кампаній віруючим ледве удалося зберегти святиню від знищення.
По милості Божій в державному архіві був знайдений рапорт настоятеля монастиря отця Досифея (1867 рік), де йдеться про дивне зцілення німого з народження хлопця. Він заговорив після здійснення молебня перед образом Божої Матері Тригірської. Хлопець прийшов після одужання в храм та із захватом заспівав: «Христос Воскрес!».
В даний час чудотворна ікона знаходиться в Спасо-Преображенському храмі Тригірського монастиря, в спеціально влаштованому кіоті під срібною ризою. Перед нею день і ніч непогасно горить лампада, засвічена від благодатного вогню, привезеного з Єрусалиму. Святкується ікона Божої Матері Тригірської 7/20 серпня, на другий день свята Преображення Господнього. За традицією, цього дня в монастир приїжджає правлячий архієрей і здійснюється урочисте Богослужіння. З’їжджаються також духовенство та віруючі єпархії.
Після закінчення Богослужіння звершується Хресний хід з іконою. Серед місцевого населення існує традиція «підпірнати» під ікону під час Хресного ходу. Не дивлячись на роки гонінь і насадження атеїзму, православні Житомирщини зберегли чудотворний образ і свято шанують його.

Джерело

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

 

Тропaрь, глaсъ є7:

МЂро ќмное и3з8 чрeва и3сточи1ла є3си2 мjру, разрэши1ла є3си2 д0лгъ земнор0дныхъ, би1сера многоцённаго р0ждши, пречcтаz. тёмъ бlгодaтію бжcтвенною њсэни2 гDь пречи1стый џбразъ тв0й, вLчце и3 чудесы2 прослaви мн0гими. є3г0же цRца цари1цъ ћкw зал0гъ бlговолeніz своегw2 земли2 нaшей даровaла є3си2. њ сeмъ днeсь nби1тель триг0рскаz со всёми вёрными, съ вёрою и3 люб0вію, велелёпнw воспэвaетъ.

Кондaкъ, глaсъ д7:

Днeсь соб0ри хrтолюби 1выхъ сошeдшесz, предстоsтъ с™ёй їкHнэ твоeй триг0рстэй. и3 съ люб0вію є4й покланsютсz, бцdе вLчце, почерпaюще nби6льныz t неS дaры щедр0тъ твои1хъ. бжcтвеннагw же ли1ка твоегw2 под0біе созерцaюще и3 на рукY твоeю бGомLнца предвёчнаго, ѓгGлwвъ и3 человёкwвъ творцA. тёмъ смирeннw м0лимъ тS, всеси1льнаz р0да нaшегw застyпнице: спод0би ны2, немощнhz и3 грBшныz, твоегw2 м™рнzгw заступлeніz и3 покажи2 причaстники нaсъ бhти наслёдіz нбcнагw.

Ще в розробці