«Ікона Божої Матері, іменована "Трубчевська"» p188no3fd31f1c8jg134uihua6u5
Житія святих,  Ікони

«Ікона Божої Матері, іменована “Трубчевська”»

Місяця жовтня на 3-й день

Чудотворний образ із Наровчатської Троїце-Сканової обителі Пензенської єпархії.

Перші згадки про ікону доходять до нас із кінця ХVIII століття. Тоді на Наровчат і найближчі до нього села найшла холера. Охоплені панікою жителі прийшли до ченців із проханням про допомогу. Хресний хід з іконою, яким усе місцеве населення і священики пройшлися по Наровчату, надовго вигнав страшне захворювання. Відтоді ікона стала шануватися в народі як чудотворна. До неї приходили паломники, та й самі ченці забули, що таке хвороби.

Після приходу до влади більшовиків монастир віддали під птахофабрику. Печери підірвали. Від двох кілометрів підземелля залишилися тільки 600 метрів. Ікону ж віднесли до краєзнавчого музею, де образ стали використовувати як стіл і підставку для квіткових горщиків. Через деякий час ікона опинилася в підсобці музею, де й чекала свого часу. А точніше – 1994 року.

Саме тоді служителі новоствореного монастиря, який на той час став жіночим, виявили в документах згадку про Трубчевську ікону Божої Матері. У музейному ж описі музейних цінностей 1975 року навпроти рядка “Трубчевська ікона Божої Матері” стояв напис: “загублена”. Але стараннями місцевого краєзнавця і журналіста, на той час редактора газети “Наровчатские новости”, Володимира Опанасовича Полякова цю ікону було знайдено в запасниках музею. Її відкопала під купою мотлоху директор музею Маргарита Афіногенова.

На іконі було видно лише очі Спасителя і лик Богородиці. Решта була вкрита темно-зеленою цвіллю. Після такого “зберігання” ікону довелося відвозити на реставрацію в Троїце-Сергієву Лавру. Але від цього святий образ не втратив своєї чудотворної сили. Відомий випадок, коли в обитель із Саранська приїхала хвора на туберкульоз жінка. Вона молилася перед Трубчевською іконою Божої Матері й їдучи додому взяла з собою олію від лампадки перед чудотворною іконою. Вдома вона з молитвою мазала себе цією олією і незабаром отримала повне зцілення. Через місяць вона знову приїхала в Наровчатський монастир, щоб віддати хвалу святій іконі.

Знайшли помилку