...
Ікона Божої Матері іменована Шуйська-Смоленська p1b147njjl11561mo73eae9m78u3
Житія святих,  Листопад

Ікона Божої Матері іменована Шуйська-Смоленська

Місяця листопада на 2-й день

Історія появи чудотворного образу Богоматері Шуйської Смоленської пов’язана з епідемією чуми, яка вразила місто Шую у 1654 році. Оповідь про ікону повідомляє, що парафіяни церкви Воскресіння запропонували написати новий образ Богородиці Одигітрії Смоленської «на порятунок від бід і нещасть, що їх спіткали». Написання нової ікони було доручено іконописцеві Герасиму Тихоновичу Іконникову у 1655 році. Незабаром хвороба припинилася, а від ікони продовжували відбуватися чудотворіння. Незвичайність іконографії Оповідь пояснювала першим дивом, що походить від ікони: кілька разів, коли іконописець намагався зробити зображення Богоматері Смоленської згідно з іконописним оригіналом, чудовим чином змінювалося становище рук і ніг немовляти Христа. Не наважуючись більше виправляти побачене, він вважав це дивом і явним виявом Промислу Божого, і повідомив про те, що сталося начальству та городянам. Народ був уражений і зляканий таким дивом, і з благоговінням прославляв Бога. Іконописець дописав таку ікону, як вона сама накреслилася. За указом царя Олексія Михайловича від 21 липня 1667 року і благословення патріарха Іоасафа, в Шую була направлена ​​комісія з метою встановлення справжності чудес. Істина чудес була підтверджена та описана, а ікона отримала назву „Смоленська-Шуйська Богоматір“. З цього часу ікона офіційно вважається чудотворною. У 1922 році в Шуї чудотворна Шуйська ікона Пресвятої Богородиці була вилучена з храму, і з того часу її місцезнаходження не відоме.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Шуйской-Смоленской», глас 4

Я́ко многоце́нное сокро́вище прия́т град Шу́я/ чуде́сно напи́санную ико́ну Твою́,/ Пресвята́я Влады́чице, Де́во Богоро́дице,/ во исцеле́ние лю́тыя я́звы и во утеше́ние правосла́вных Тобо́ю дарова́нную,/ от нея́же исто́чники благода́тныя и до ны́не оби́льно излива́ются./ Проба́ви, Пречи́стая, и на бу́дущее вре́мя ми́лости Твоя́ ве́дущим Тя,/ храни́ град Твой и всю Ру́сскую зе́млю// и спаса́й люде́й, к Тебе́ с ве́рою и любо́вию притека́ющих.

Ин тропарь Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Шуйской-Смоленской», глас 4

Всеблага́я и преми́лостивая Засту́пнице ро́да христиа́нскаго,/ Пречи́стая Де́во Богоро́дице,/ припа́дающе пред святы́м и чудотво́рным Твои́м о́бразом,/ и́мже от лю́таго смерто́носия град Шу́ю дре́вле изба́вила еси́,/ уми́льно взыва́ем Ти:/ не преста́й под кро́вом Своея́ бла́гости/ сохраня́ти от бед и обстоя́ний град Твой/ и вся гра́ды и ве́си страны́ Русския/ и моли́ти Сы́на Твоего́, Христа́ Бо́га на́шего, // да спасе́т ду́ши на́ша.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку