...
Ікона Божої Матері іменована "Луганська" p1aknj1vfm1kqu1h49klu1fm29853
Житія святих,  Травень

Ікона Божої Матері іменована “Луганська”

Місяця травня на 31-й день

У Луганську виявили ікону Божої Матері, яку давно вважали загубленою. Колись вона висіла в келії відомого старця Філіпа, якому приписують багато чудес, зокрема й те, що він був свідком явлення Божої Матері в Луганську. Саме цю подію і передано на іконі.
Зображенню, яке було написано невідомим автором 1905 року, коли Богородиця нібито з’явилася всім луганчанам, старець пророкував велике майбутнє. У всіх джерелах згадувалися слова Пилипа про те, що ця ікона буде ще прославлена, вона врятує Луганськ і зробить його відомим.
Вважалося, що після смерті старця ікона була безповоротно загублена. Однак завдяки щасливому випадку або волею долі її вдалося знайти знімальній групі телеканалу ЛОТ, яка приїхала в м. Олександрівськ зняти фільм про старця для циклу передач “Губернія”.
Приїхавши в Олександрівськ, щоб відвідати церкву, де Филип служив дияконом останні роки життя, першою людиною, яку зустріла знімальна група, виявилася бабуся, яка сама бачила і пам’ятає старця.
Після перейменування Луганська на Ворошиловград, у старця запитували: “Папаша! А як же ікона наша тепер називатиметься? Місто-то вже не Луганськ? Називати її Ворошиловградською якось і язик не повертається”. І тільки впевнена відповідь старця могла розвіяти сумніви народу. А у виконанні сказаних ним слів ми, після багатьох років можемо переконатися самі. “Місто було і залишиться Луганськом. Ім’я ж цього бандита зітреться зі сторінок історії як ім’я героя. І люди його забудуть. А хто буде образ явлення Божої Матері іменувати його ім’ям, у тих на язиках шишки повиростають”.
Зображення, яке знаходилося у старця в келії, було написане одним невідомим художником і передавало все явлення Божої Матері в подробицях. Старець Филип часто говорив, що ті, хто не знав його, хто житиме пізніше, прославлять Луганську ікону Божої Матері, але не ту, що перебувала в нього та відображала все явлення, а буде написано нову ікону на спогад цієї події. Також говорив: “Пройдуть з іконою хрестоподібно через усе місто. Приїдуть чужинці й поклоняться. А ви будете слідом іти, співати й радіти”. Так і сталося. Після смерті диякона Филипа зображення, що перебувало в нього, пропало. І тільки за Архієпископа Луганського і Старобільського Іоанникія, з його благословення і на прохання віруючого народу, під час Великого посту, в 1992 році, кращим іконописцем нашого часу ченцем-подвижником Псково-Печерського монастиря була написана Луганська ікона Божої Матері. Святий образ виконаний у візантійській іконописній традиції, не маючи аналогів у зображенні в усьому Православному світі.
21 грудня 2017 року Священний Синод Української Православної Церкви благословив прославлення для загальноцерковного вшанування Луганської ікони Божої Матері. Дата святкування для вшанування святині встановлена 13 червня. Ікона перебуває у Свято-Петропавлівському кафедральному соборі міста Луганська. Маючи таку Покровительку міста та області, православні моляться за захист від усіх бід і напастей, за утвердження на вітчизні нашій миру та злагоди, просячи потрібне благополуччя.

Знайшли помилку