«Ікона Божої Матері, іменована "Києво-Братська"» p188km1chj8tt1vcg1fm5qnm194f3
Житія святих,  Ікони

«Ікона Божої Матері, іменована “Києво-Братська”»

Місяця вересня на 6-й день

Чудотворна Києво-Братська ікона Божої Матері була явлена 1654 року і спочатку була місцевою в Борисоглібській церкві міста Вишгорода (Київського).

У 1662 році, під час війни з Польщею (1659-1667 рр.), місту було завдано великої шкоди з боку кримських татар, які воювали проти Росії в союзі з поляками. Храм святих страстотерпців Бориса і Гліба був розорений і зганьблений ворогом. Але Промислом Божим чудотворну ікону Божої Матері було збережено, її своєчасно винесли з храму і пустили Дніпром, а мощі святих сховали під спудом. Річка винесла святу ікону до берега Подолу в Києві, де її з великою радістю прийняли православні, і з належними почестями перенесли до Братського монастиря, від назви якого вона й отримала своє найменування. Там святий образ перебував протягом довгого часу. В описі церковного майна Києво-Братського монастиря, зробленому 1807 року, наводиться опис чудотворної ікони.

1919 року Братський монастир було закрито, а образ Києво-Братської Богородиці вважався загубленим. Відсутність до 90-х років XX століття інформації про святині обителі протягом довгого часу сприймалася як підтвердження загибелі образу. Однак дослідження останніх років показали, що ікона увійшла до числа п’яти найцінніших ікон монастиря, переданих до заснованого 1926 р. на території Києво-Печерської лаври Всеукраїнського музейного містечка. У 1948 р. цю групу ікон вперше було зафіксовано в книзі обліку Національного художнього музею України (НХМУ) з позначкою про невідомість їхньої долі до надходження в музей. Повторне віднайдення Києво-Братської ікони відбулося на початку 2000-х років, коли співробітники НХМУ встановили зв’язок цих пам’яток із Братським монастирем. Нині Києво-Братська ікона перебуває в зібранні НХМУ1. Повторне віднайдення ікони сприймається як підтвердження чудотворності образу.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

 

Тропaрь, глaсъ д7

Днeсь притецeмъ вёрніи, * къ чудотв0рному џбразу б9іz м™ре, * во грaдэ вhшгородэ просіsвшему, * и3 до кjево-брaтскагw монастырS волнaми днэпр0вскими чудeснw пренесeнному, * и4же мнHга чудесA и3 знaмєніz kви2: * и3 нaсъ грёшныхъ не tри1ни, q вLчце, * ўсeрднw молsщихъ ти сz, * но сохрани1 ны, ћкоже дрeвлэ, покр0вомъ твои1мъ, * и3 да kви1мсz наслBдницы жи1зни вёчныz.

Кондaкъ, глaсъ д7

Застyпнице ўсeрднаz и3 пом0щнице хrтіaнъ правослaвныхъ, * сокр0вище неиждивaемое вёрныхъ * ўкрашeніе а3кадeміи кjевскіz, * при1зри на ны2, џбразъ тв0й чтyщыz, * бyди нaмъ мaти и3 застyпница, * и3 научи2 нaсъ твори1ти сп7си1тєльныz зaповєди * бжcтвеннагw сн7а твоегw2 * хrтA бGа нaшегw.

Ще в розробці

Знайшли помилку