«Ікона Божої Матері, іменована "Коробейниківсько-Казанська"» p1ecdi0cakb7cqc46rr1a4pg0b3
Житія святих,  Перехідне свято

«Ікона Божої Матері, іменована “Коробейниківсько-Казанська”»

Перехідне святкування в неділю 18 червня або в 1-шу неділю після 18 червня

Коробейниковська Казанська ікона Божої Матері, найбільша алтайська святиня, єдиний у Сибіру чудотворний образ, перебувала в Богородице-Казанському храмі села Коробейникова (Усть-Пристаньського району Алтайського краю) з початку XX століття. Храм було зведено в 1902 р. під керівництвом будівельника-зодчого Борзенка, освячено в 1903-1904 рр., і він був чудовою пам’яткою церковної архітектури. У храмі, прикрашеному розписом, перебувало безліч святих ікон, серед яких своєю разючою красою вирізнявся великий Казанський образ Божої Матері, що отримав надалі найменування Коробейниківського. Пресвята Богородиця в пурпуровому вбранні і Богонемовля, що благословляє, були зображені на золотому тлі в мозаїчному обрамленні.

У 1938-му році храм був закритий, розграбований і перетворений на зерносховище. Казанську ікону Божої Матері, кинуту під ноги, врятувала від наруги місцева мешканка, сліпа жінка Ольга Перегудова на прізвисько Олюшка Темна, наприкінці 1990-х років канонізована в лику місцевошанованих святих. Пресвята Богородиця з’явилася благочестивій Ользі уві сні, звелівши забрати ікону з оскверненого храму. Образ був сильно пошкоджений, помітні були тільки очі Богородиці і Божественного Немовляти. Через деякий час сталося диво – ікона оновилася, засяяла новими фарбами, від неї почали відбуватися чудеса.

У кількох благочестивих сім’ях зберігалася чудотворна ікона, перш ніж у червні 1994 року настав час повернення образу в Коробейникове.

До 29 червня 1994 року Коробейниківська Казанська ікона Божої Матері перебувала в Покровському кафедральному соборі м. Барнаула. Тисячі вірян змогли вклонитися чудотворному образу.

2 липня 1994 року велелюдним хресним ходом чудотворну ікону було повернуто у відновлений Казанський храм села Коробейникова. Вона стала шанованою святинею Богородице-Казанського чоловічого монастиря, відкритого в селі. На згадку цієї події і було встановлено святкування Коробейниківської Казанської ікони Пресвятої Богородиці.