...
Ікона Божої Матері іменована "Іллінська – Чернігівська" p1e710vvou1smt15c7118n4ok12v54
Житія святих,  Ікони

Ікона Божої Матері іменована “Іллінська – Чернігівська”

Місяця квітня на 16-й день

Іллінська ікона Божої Матері знаходиться в Петро-Павлівському храмі з лівого боку за кліросом і являеться другою святинею обителі. Ця ікона є копією (XVIII ст.) з чудотворного образу, написаного ченцем Чернігівського Троїцько-Іллінського монастиря Геннадієм (в миру Григорій Дубенський) в 1658 році. У 1662 році відбулася знаменна подія: на протязі 8 днів Іллінська Богоматір плакала.

Незабаром була навала татар на Чернігів. Отримавши вночі звістку про напад, ченці негайно зібралися в церкві і, помолившись, сховалися в печері прп. Антонія. Опівночі татари увірвалися в монастир. Вони розорили все, що знайшли в ньому, не помилували навіть і церкви монастирської. Всі ікони храму були перекинуті або знищені. Неушкодженою залишилася тільки чудотворна ікона Богоматері. Цариця Небесна не допустила варварів доторкнутися до Свого образу. Іллінська ікона Богоматері прославилась багатьма іншими чудесами. Від неї отримували зцілення розслаблені, сліпі, біснуваті та інші.

Коли в кінці XVIII століття вирішено було створити університет на базі Чернігівського Троїцько-Іллінського монастиря, чудотворний образ Іллінської Богородиці в срібному визолоченому окладі, з срібним вінцем, осипаного дорогоцінним камінням, 28 листопада 1786 року перенесли Єлецький монастир і помістили в Успенському соборі. Однак відкриття університету в Чернігові, так і не відбулось. 18 квітня 1794 року чудотворну ікону Іллінської Божої Матері знову перенесли з Єлецької обителі в Іллінский монастир. Копії цієї ікони розійшлися по іншим чернечим обителям. Деякі з них, наприклад, ікона Іллінської Богородиці в Гефсиманському скиті Троїце-Сергієвої Лаври, прославилися багатьма чудесами, за що особливо шанувалися прочанами.

Черниці похилого віку, які знали преподобного Лаврентія Чернігівського при житті, стверджують, що знаходиться нині в Єлецькому монастирі Іллінська ікона є не копією стародавнього чудотворного образу, а оригіналом. Батюшка Лаврентій говорив, що саме ця ікона з’явилася йому у сні (в житті до того він її не бачив).

Після закриття Чернігівського Троїцько-Іллінського монастиря в 1962 році святий образ зберігався у черниці Агнії (1996 г.), яка і передала його в відкритий Єлецький монастир. В кінці 1996 року Іллінська ікона була відреставрована художником-реставратором Раїсою Михайлівною Боголюб. У Єлецької обителі зберігається інший, менших розмірів, список з чудотворного образу Іллінської Богоматері в срібному окладі. Ікона ця знаходилася в Єлецькому монастирі до його закриття. Потім (до 1988 року) вона зберігалася у однієї Київської черниці, яка перед своєю кончиною передала її наміснику Києво-Печерської Лаври єпископу Іонафану. У 1994 році, з благословення намісника Києво-Печерської Лаври ігумена Ахілла, ікона була повернута в Єлецьку обитель.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

 

Тропaрь, глaсъ є7:

Пречcтаz вLчце бцdе, ўповaніе всёхъ хrтіaнъ, понeже и3нaгw ўповaніz не и4мамы рaзвэ тебє2, всенепор0чнаz вLчце моS, гпcжE бцdе, м™ри хrтA бGа моегw2. тёмже поми1луй и3 и3збaви мS t всёхъ ѕHлъ мои1хъ и3 ўмоли2 млcтиваго сн7а своего2 и3 бGа моего2, да поми1луетъ њкаsнную дyшу мою2, и3 да и3збaвитъ мS t вёчныz мyки, и3 спод0битъ мS цrтвіz своегw2.

Ще в розробці

Знайшли помилку