...
Ікона Божої Матері іменована «До Різдва й після Різдва Діва» p1avth4en7750p2u3r9etif9e3
Житія святих,  Жовтень

Ікона Божої Матері іменована «До Різдва й після Різдва Діва»

Місяця жовтня на 17-й день

Ікона Божої Матері, іменована “До Різдва й після Різдва Діва”, принесена в Миколаївський Пішноський монастир Московської єпархії московським купцем Олексієм Григоровичем Мокєєвим. Близько 1780 року Олексій вступив до братії обителі. Усі кошти він віддав настоятелю архімандриту Макарію, а святу ікону залишив у своїй келії. Після смерті Олексія ікона була принесена настоятелю. Він, побачивши, що ікона написана олією на полотні і не за прописами, наказав поставити її над вхідними дверима в каплиці преподобного Мефодія, що була біля дороги, неподалік обителі.

Прославлення святої ікони почалося в 1827 році, після того, як капітан Платон Йосипович Шабашев, проходячи вночі повз каплицю, побачив, що від ікони Пресвятої Богородиці виходило незвичайне світло. Іншим разом йому було бачення ікони під час важких обставин життя. Уві сні побачив Платон сяючу ікону Божої Матері в хмарах над Мефодіївою каплицею і почув голос: “Якщо хочеш позбутися спокус, помолися перед цією іконою”. Платон послухався настанови Богородиці, і скорбота минула його.

Благочестивий Платон розповів про чудеса від ікони настоятелю монастиря, і той переніс святий образ до обителі. Коли на чудотворну ікону хотіли надіти ризу, то виявилось, що образ Пресвятої Діви, написаний на полотні, натягнутий на дошку, де було приховано зображення Богородиці кращого письма. Особливо численні були чудеса від цієї ікони в 1848 під час холери, коли багато хто молиться перед нею отримували зцілення.

Знайшли помилку