Челнська Ікона Божої Матері іменована "Розчулення" p1akl5kabs1ic419s2sro193qiu93
Житія святих,  Травень

Челнська Ікона Божої Матері іменована “Розчулення”

Місяця травня на 15-й день

На околицях повітового міста Трубчевська Орловської губернії розташовувався старовинний Спасо-Челнський чоловічий монастир, заснований (за іншими джерелами, відновлений) князем Трубчевським О. М. у XVI ст. За деякими даними, монастир існував уже наприкінці XII ст. У цій обителі перебувала чудотворна Човнська ікона Божої Матері.

Старовинний переказ свідчить про те, що святий образ Пресвятої Богородиці, який плив річкою Деснею проти течії в ніким не керованому човні, з’явився місцевому пастуху. Сталося це в тому місці, де пізніше було влаштовано монастир. Благочестиві жителі хресним ходом з почестями і благоговінням перенесли явлену ікону в місцевий парафіяльний храм. Дізнавшись про чудесне набуття святого образу, князь Трубчевський, який страждав від тяжкої недуги, повелів доставити себе до місця явлення ікони Пресвятої Богородиці. Після старанних молитов перед образом князь отримав повне зцілення, а святу ікону помістили в збудованій князем каплиці, де вона прославилася численними чудотворіннями.

Після закриття 1923 року Трубчевського Челнського монастиря, сліди чудотворної ікони Божої Матері губляться.

Нині список із Челнської ікони Пресвятої Богородиці перебуває в Трубчевській церкві Стрітення Господнього Брянської єпархії.