Житія святих,  Травень

Челнська ікона Божої Матері

Перехідне святкування в Неділю сьому після Пасхи.

На околицях повітового міста Трубчевська Орловської губернії розташовувався старовинний Спасо-Челнський чоловічий монастир, заснований (за іншими джерелами, відновлений) князем Трубчевським у XVI столітті. Водночас за іншими відомостями монастир існував уже наприкінці XII століття. У цій обителі перебувала чудотворна Челнська ікона Божої Матері.

Старовинне передання свідчить про те, що святий образ Пресвятої Богородиці, який плив річкою Десною проти течії в ніким не керованому човні, явився місцевому пастуху. Сталося це в тому місці, де пізніше було влаштовано монастир. Благочестиві жителі хресним ходом з почестями і благоговінням перенесли явлену ікону до місцевого парафіяльного храму. Дізнавшись про чудесне знайдення святого образу, князь Трубчевський, який страждав від тяжкої недуги, повелів доставити себе до місця явлення ікони Пресвятої Богородиці. Після старанних молитов перед образом князь отримав повне зцілення, а святу ікону помістили в збудованій князем каплиці, де вона прославилася численними чудотворіннями.

Після закриття в 1923 році Трубчевського Челнського монастиря сліди чудотворної ікони Божої Матері губляться.

Нині список з Челнської ікони Пресвятої Богородиці перебуває в Трубчевській церкві Стрітення Господнього Брянської єпархії.