«Ікона Божої Матері, іменована "Боянська"» 12 e1506334494581 2
Житія святих,  Ікони

«Ікона Божої Матері, іменована “Боянська”»

Місяця вересня на 12-й день

Написана у 1991 році ікона Богородиці для церкви на честь різдва Пресвятої Богородиці в селі Бояни Новоселицького району Чернівецької області. Парафіяни цього храму полюбили її відразу й із задоволенням молилися перед нею простим своїм серцем, пізнаючи через ікону діючу Божу благодать.

Одного разу, під час богослужіння на честь святителя Миколая Мирлікійського ікона Богородиці немов ожила. Очі Божої Матері заблищали й заіскрилися у відсвіті палаючих перед іконою свічок і наповнилися слізьми, як у звичайної людини. Потім ці сльози потекли по площині дошки, викликаючи подив і розчулення в прочан, що стояли перед нею.

Наступного ранок село Бояни було схвильоване звісткою про чудо, і всі мешканці поспішили до храму, тому що неможливо було не відгукнутися совісному серцю на заклик Божого гласу. Із цього часу величезна кількість людей моляться перед цим образом, шукаючи допомоги і заступництва Божої Матері.

В Боянах відбувалось багато чудесних зцілень, а згодом біля образу стали збиратися люди, що бажали служити Господу. Виникло сестринство, що стало жити за чернечим статутом. Це посприяло утворенню при сільському храмі Різдва Богородиці жіночого скиту під духовною опікою Свято-Вознесенського Банченського монастиря. А з 1999 року скит перетворений на самостійний монастир на честь Боянської ікони Божої Матері.

Паломництво до чудотворної Боянської ікони Божої Матері стрімко зростає. Вона була визнана Чудотворною у 1994 році Синодом Української Православної Церкви. Сестрами обителі зафіксоване відвідування більш ніж двома мільйонами паломників і прочан з різних країн світу, у тому числі з Єрусалиму, Греції, Румунії, Польщі, Росії та Туреччини. А сьогодні вся Православна Церква вшановує ікону Божої Матері, що іменується “Боянська”.

pokrov-hamburg.de