Апостол від 70-ти Лін p1b1hr3nf9ctc1tso3jd10491c733
Житія святих,  Листопад

Апостол від 70-ти Лін

Місяця листопада на 5-й день

Святий апостол Лін, про якого згадує апостол Павло в другому посланні до Тимофія (2Тим. 4:21), керував Римською Церквою за життя апостола Петра як його вікарій, а після смерті його став самостійним єпископом Рима.

Апостол Лін був родом із Етрурії, сином Геркулана. Батько для здобуття освіти відправив Ліна із міста Вольтерри в Етрурії до Рима. Там Лін і був навернений апостолом Петром у християнство і за щире благочестя і чудове красномовство ним же був висвячений на єпископа. Правив Римською Церквою, на думку одних істориків, два роки, на думку інших – одинадцять років.

Святий Лін прославився даром чудес, зціляв хворих, воскрешав мертвих. Він звільнив від злого духа доньку консула Сатурніна, але той відплатив йому зрадою: за його доносом святого за стійкість у вірі християнській усікли мечем за часів імператора Нерона. Тіло мученика було поховано у Ватикані поблизу гробниць апостолів Петра і Павла. Деякі вчені вважають, що апостол Лін помер мирно.

Святому Ліну приписують складання розповіді про дебати апостола Петра із Симоном-волхвом.