...
Апостол від 70-ти Ананія Дамаський, єпископ p1auf1l8gh1m7abl1n86opr1kun3
Житія святих,  Жовтень

Апостол від 70-ти Ананія Дамаський, єпископ

Місяця жовтня на 1-й день / місяця січня на 4-й день

Святий апостол Ананія, єпископ міста Дамаска, був із числа сімдесяти апостолів. За велінням Божим він охрестив гонителя християн Савла, який навернувся, майбутнього великого апостола і проповідника Павла (Діян. 9:10-19). Святий Ананія, незважаючи на небезпеки, сміливо і відкрито проповідував християнство іудеям і язичникам. Із Дамаска він вирушив із благовістям до Єлевферополя, де зцілив багато недужих. Правитель міста Лукіан намагався схилити святого апостола принести жертву ідолам, але, бачачи його непохитність і тверде сповідання Христа, наказав мучити святого. Страшні тортури не похитнули свідка Істини. Тоді мучителі вивели його за місто і побили камінням. У молитві за своїх убивць святий відійшов до Господа († в 1 столітті). Згодом його мощі перенесли до Константинополя.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь апостолу от 70-ти Анании Дамасскому, глас 3

Апо́столе святы́й Ана́ние,/ моли́ Ми́лостиваго Бо́га/ да прегреше́ний оставле́ние// пода́ст душа́м на́шим.

Кондак апостолу от 70-ти Анании Дамасскому, глас 2

В моли́твах тепле́йший засту́пниче/ и прося́щим скоре́йший послу́шателю,/ приими́ моле́ние, Ана́ние, на́ше/ и Христа́ моли́ поми́ловати ны,// Еди́наго во святы́х Почива́ющаго.

Тропaрь ґпcла, глaсъ G:

Ґпcле с™hй ґнaніе, моли2 млcтиваго бGа, да прегрэшeній њставлeніе подaстъ душaмъ нaшымъ.

Кондaкъ ґпcла, глaсъ в7.
Под0бенъ: Въ мlтвахъ:

Въ мл7твахъ теплёйшій застyпниче, и3 просsщымъ скорёйшій послyшателю, пріими2 молeніе, ґнaніе, нaше, и3 хrтA моли2 поми1ловати ны2, є3ди1наго во с™hхъ почивaющаго.

Ще в розробці