...
Житія святих,  Травень

Праведний Варвар, колишній розбійник

День пам'яті (н. ст.)

Місяця травня на 6-й день

Святий мученик Варвар, колишній розбійник, жив у Греції і довгий час здійснював розбої, грабежі та вбивства. Але Господь, Який не хоче смерті грішника, навернув і його до покаяння. Одного разу, коли Варвар сидів у печері й дивився на безліч награбованого майна, благодать Божа торкнулася серця його. Він думав про неминучу смерть, про страшний майбутній суд. Розмірковуючи про безліч скоєних ним злодіянь, він скрушився серцем і вирішив покласти початок своєму покаянню, кажучи: “Господь не знехтував молитвою розбійника, котрий висів поруч із Ним, і хай помилує мене за невимовною милістю Своєю”. Варвар залишив у печері всі свої скарби і прийшов до найближчої церкви. Він не приховав від священника свої злі діла і благав прийняти від нього покаяння. Священник дав йому місце у своєму домі, і святий Варвар пішов за ним, пересуваючись на колінах і ліктях, мов чотиринога тварина, бо вважав себе негідним звання людини. У будинку священника він оселився разом з худобою, харчувався з тваринами й вважав себе гіршим за всяку тварину. Отримавши від священника відпущення своїх гріхів, Варвар пішов до лісу і прожив там 12 років без одягу, голий, терплячи холод і спеку, від чого все тіло його почорніло. Нарешті святий Варвар отримав сповіщення згори, що гріхи його прощені і що він помре мученицькою смертю. Одного разу місцями, де подвизався святий Варвар, проходили купці. У густій траві перед ними щось зарухалися. Думаючи, що це звір, вони пустили туди кілька стріл із луків. Підійшовши ближче, вони жахнулися, побачивши, що смертельно поранили людину. Але святий Варвар просив їх не сумувати, розповів їм про себе і попросив повідомити про те, що сталося, священнику, в будинку якого він раніше жив. Після цього святий Варвар віддав дух свій Богу. Пресвітер, який прийняв покаяння колишнього розбійника, знайшов тіло його, осяяне небесним світлом. Пресвітер поховав тіло святого Варвара на тому місці, де його було вбито. Згодом від гробу святого почало витікати цілюще миро, яке зцілювало різні хвороби. Мощі його перебувають у монастирі Келлій у Фессалії, поблизу міста Ларисси.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь мученику Варвару Луканскому, бывшему разбойнику, глас 4

Му́ченик Твой, Го́споди, Ва́рвар,/ во страда́нии свое́м вене́ц прия́т нетле́нный от Тебе́, Бо́га на́шего:/ име́яй бо кре́пость Твою́,/ мучи́телей низложи́,/ сокруши́ и де́монов немощны́я де́рзости./ Того́ моли́твами// спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак мученику Варвару Луканскому, бывшему разбойнику, глас 3

От Бо́га да́нныя ти благода́ти,/ страстоте́рпче Ва́рваре свя́те,/ я́ко многоце́нным ми́ром, нас посеща́й целе́бне,/ да вопие́м ти:// ра́дуйся, испи́вый сла́достне ча́шу Христо́вых страсте́й.

Ще в розробці

Ще в розробці

Знайшли помилку