Житіє преподобного Іоанна, затворника Святогірського ioann zatvornik e1503432933554
Житія святих,  Серпень

Житіє преподобного Іоанна, затворника Святогірського

Місяця серпня на 11-й день

Подвиги угодника Божого прославили Святогірську обитель далеко за її межами, а чудеса в безлічі творені ним донині збирають тисячі прочан у день його пам’яті. Преподобний Іоанн, самітник (в миру Іван Крюков), народився в 1795 році в місті Курську. Він з дитячих років горів любов’ю до чернецтва, особливо до подвигу затвора, але його благочестивому бажанням судилося здійснитися тільки після нелегких випробувань – важкого, безрадісного дитинства і після родинного життя, до якого він був примушений проти своєї волі матір’ю.

Після смерті дружини у 1839 році в тридцятивосьмирічному віці майбутній затворник поступив до Глинської пустині під керівництво старця-ігумена Філарета. Через 11 років, збагатившись духовно, праведник перейшов у Святогірський Свято-Успенський монастир. Там Іоанн ніс послух економа і багато зробив для розвитку обителі.

Пізніше з благословення настоятеля він повністю усамітнився в крейдяній печері. Протягом сімнадцяти років він перебував у затворі. Втративши інтерес до задоволень мирського життя, преподобний Іоанн отримав чудові дари безперервної молитви, міркувань, пророцтв, чудотворення. Канонізували подвижника віри у 1995 році.

Його мощі нині одна з головних святинь Свято-Успенської Святогірської лаври.

Знайшли помилку