Преподобний Маркіан пресвітер 62189deaa092f313654971
Житія святих,  Січень

Преподобний Маркіан пресвітер

Місяця січня на 10-й день

Преподобний Маркіан, пресвітер і економ Великої церкви (у Константинополі), народився в Римі і в юності здобув початкову освіту в Константинополі. Після смерті батьків преподобний Маркіан використав багату спадщину на побудову, оновлення та прикрашання храмів. Так, він побудував церкву в ім’я святої мучениці Анастасії, багато прикрасивши її, і переніс до неї святі мощі мучениці. Побудував також церкву святої мучениці Ірини. Моральна чистота, суворе подвижницьке життя звернули на нього увагу патріарха, який висвятив преподобного Маркіана на пресвітера і поставив економом Великої (патріаршої) церкви в Константинополі.

Преподобний Маркіан роздавав зі свого маєтку щедру милостиню, а сам вирізнявся нестяжательністю, відмовляючи собі у всьому. Згідно із заповіддю Спасителя, він не мав двох одеж, тож йому нічим було замінити одяг, що промок від негоди.

Отримавши дар чудотворення, преподобний Маркіан зціляв хворих, виганяв бісів. Помер святий Маркіан у 472-474 роках і був похований у монастирі святого Іоанна Предтечі в Константинополі.