...
Житія святих,  Січень

Преподобний Ксенофонт, жінка його Марія і два сини їхні – Іоанн та Аркадій

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 26-й день

Преподобний Ксенофонт, дружина його Марія і сини їхні Аркадій та Іоанн, знатні константинопольські громадяни, жили в V столітті. Незважаючи на багатство і знатність, вони відрізнялися душевною простотою і добрим серцем. Бажаючи дати своїм синам, Іоанну і Аркадію, більш повну освіту, вони відправили їх до фінікійського міста Бейрута. Промислом Божим корабель, на якому вирушили обидва брати, зазнав аварії. Брати були викинуті хвилями на берег у різних місцях. Сумуючи про розлуку, брати присвятили себе Богу і прийняли чернецтво. Батьки довго не отримували звісток про своїх дітей і вважали їх загиблими. Однак преподобний Ксенофонт, уже будучи старцем, зберігав тверду надію на Господа, утішав свою дружину Марію, радив не сумувати і вірити, що діти будуть збережені Господом. Через кілька років подружжя здійснило паломництво святими місцями і зустріло в Єрусалимі своїх синів, які подвизалися в різних монастирях. Радісне подружжя дякувало Господу, Котрий промислительно поєднав усю сім’ю. Решту життя преподобні Ксенофонт і Марія присвятили Богу, прийнявши чернецтво. Преподобні Аркадій та Іоанн, попрощавшись із батьками, відійшли в пустелю, де після довгих подвигів прославилися даром чудотворення і прозорливості. Преподобні старці Ксенофонт і Марія, трудячись у мовчанні та суворому пості, також отримали від Бога дар чудотворення.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобным Ксенофонту, супруге его Марии и чадам их, глас 4

Бо́же оте́ц на́ших,/ творя́й при́сно с на́ми по Твое́й кро́тости,/ не оста́ви ми́лость Твою́ от нас,/ но моли́твами их// в ми́ре упра́ви живо́т наш.

Кондак преподобным Ксенофонту, супруге его Марии и чадам их, глас 4

Жите́йскаго мо́ря избе́гше, Ксенофо́нт пра́ведный/ с супру́жницею честно́ю, на Небесе́х свеселя́тся с ча́ды,// Христа́ велича́юще.

Тропaрь, глaсъ д7:

Б9е nтє1цъ нaшихъ, творsй при1снw съ нaми по твоeй кр0тости, не tстaви ми1лость твою2 t нaсъ: но мlтвами и4хъ въ ми1рэ ўпрaви жив0тъ нaшъ.

Кондaкъ, глaсъ д7.
Под0бенъ: Kви1лсz є3си2:

Въ зaповэдехъ б0дрствовалъ є3си2 вLчнихъ, ни1щымъ расточи1вый твоE богaтство, бlжeнне, ти1хw, съ сопрyжницею и3 ч†ды твои1ми: тёмже наслёдуете бжcтвенное наслаждeніе.

Ще в розробці

Знайшли помилку