...
Преподобний Іоанн Кущник p1b7d4chr6r8oehp1bnjh021l9r4
Житія святих,  Січень

Преподобний Іоанн Кущник

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 15-й день

Преподобний Іоанн Кущник (Каливіт) був сином багатих і знатних батьків, які жили в Константинополі в V столітті. З юності полюбив Христа понад усе земне, упросив батьків подарувати йому Євангеліє, щоб, читаючи, ділом виконувати написане. Зустрівши ченця із обителі “Невсипущих” і бажаючи житія чернечого, таємно пішов з дому, взявши з собою Євангеліє, подарунок батьків. Прийнявши постриг, преподобний Іоанн прожив в обителі шість років і перевершив багатьох чернечими подвигами.

Бажаючи побачити батьків, під виглядом жебрака повернувся до Константинополя й оселився біля воріт батьківського дому в кущі (тобто в наметі, звідси й прозвання святого – Кущник), не відкриваючи себе. Батьки посилали йому їжу зі свого столу як милостиню Христа ради. Три роки, гноблений і ображений, прожив він у цій кущі, терплячи голод, холод і спеку, безперестанку розмовляючи з Господом і святими ангелами. Завжди з ним було Євангеліє, подароване батьками, звідки черпав він слова вічного життя. Перед смертю преподобному у видінні з’явився Господь, відкривши йому, що приходить кінець його скорботам і за три дні його візьмуть у Царство Небесне. Преподобний Іоанн відкрився батькам і мирно спочив у віці не більше 25 років.

На місці його смерті батьки святого спорудили храм і притулок для жебраків і бездомних. Мощі святого Іоанна Кущника перебували в Римі.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобному Иоанну Кущнику, глас 8

В тебе́, о́тче, изве́стно спасе́ся е́же по о́бразу прии́м бо крест после́довал еси́ Христу́, и де́я учи́л еси́ презира́ти у́бо пло́ть, прихо́дит бо: прилежа́ти же о души́, ве́щи безсме́ртней: тем же и со А́нгелы сра́дуется, преподо́бне Иоа́нне, дух твой.

Кондак преподобному Иоанну Кущнику, глас 2

Возлюби́в, прему́дре, нищету́ неокра́дому,/ роди́телей твои́х бога́тство возненави́дел еси́/ и, Ева́нгелие в рука́х твои́х держа́,/ после́довал еси́ Христу́ Бо́гу, Иоа́нне,/ моля́ся непреста́нно о всех нас.

Кондaкъ, глaсъ в7.
Под0бенъ: Вhшнихъ и3щS:

Возлюби1въ премyдре, нищетY неwкрaдому, роди1телей твои1хъ богaтство возненави1дэлъ є3си2, и3 є3ђліе въ рукaхъ твои1хъ держS, послёдовалъ є3си2 хrтY бGу, їwaнне, молsсz непрестaннw њ всёхъ нaсъ.

Ще в розробці

Знайшли помилку