...
Житія святих,  Січень

Предобномученик Анастасій Персіянин

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 22-й день / січня на 24-й день – перенесення мощей

Народився в Персії. Батько його Вав був магом, знаменитим учителем чаклунства, який навчив і сина свого. Анастасій, служачи воїном у перського царя Хозроя, почув про Животворящий Хрест Господній, чутка про славу і могутність якого поширилася всією Персією. Хресне древо дивувало незвичайними чудесами, тож багато хто говорив: “Бог Християнський прийшов у Персію”.

Почувши про це, юнак став розпитувати про земне життя Спасителя, і його серця торкнулася благодать Божа, а в душі запалився вогонь віри. Коли його відправили на війну до Греції, то, дійшовши до міста Халкідона, залишився жити в перса-християнина, який наставив його в істинній вірі. Прийшовши до Єрусалима, він прийняв Хрещення і вступив до монастиря, де подвизався, прикрашаючи себе смиренномудрістю, лагідністю і працьовитістю. Після семи років перебування в монастирі, напередодні свята Воскресіння Христового, йому було відкрито, що на нього чекає мученицька смерть за Христа.

Коли святий Анастасій прийшов до Кесарії, його схопили воїни, які прийняли його за лазутчика. На суді перед ханом Марзаваном він сповідував себе християнином, за що був закутий у залізні ланцюги і відведений на каменотесні роботи. Бачачи, що не можна похитнути мученика, його піддали жорстоким мукам разом із 70 в’язнями, серед яких було багато християн. Усіх їх задушили на березі річки. Голову святого Анастасія відрізали і принесли царю, а тіло кинули псам, але жоден не доторкнувся до нього. Чернець, посланий із Єрусалимського монастиря, де трудився святий Анастасій, підкупив варту і поховав мученика. Мученицька кончина святого настала в 628 році.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

 

Тропaрь м§ника, глaсъ т0йже:

М§никъ тв0й, гDи, ґнастaсій во страдaніи своeмъ вэнeцъ пріsтъ нетлённый t тебє2, бGа нaшегw: и3мёzй бо крёпость твою2, мучи1телей низложи2, сокруши2 и3 дeмwнwвъ немощны6z дeрзwсти, тогw2мlтвами сп7си2 дyшы нaшz.

Ще в розробці

Знайшли помилку