...
Священномученик Олексій (Стабніков) svyashhennomuchenik aleksij stabnikov ikona 822x1024 1
Вересень,  Житія святих

Священномученик Олексій (Стабніков)

Місяця вересня на 21-й день

Протоієрей Олексій Стабніков народився 15 березня 1868 р. в селі Березівка ​​Рязанського повіту Рязанської губернії в сім’ї псаломщика. Закінчив Рязанську духовну семінарію, одержав звання вчителя.
Після закінчення семінарії вступив на службу псаломщиком до Троїцької церкви села Троїцьке. Цього ж року був висвячений у сан диякона.
29 червня 1891 р. висвячений у священика до Микільської церкви в село Микольське Сапозького повіту Рязанської єпархії. Молодий і діяльний з гарною освітою, Олексій Стабніков не лише служив у храмі, а й займався і викладацькою діяльністю, так з 1897 по 1903 р.р. був законоучителем у 3-х школах. За старанне служіння 1897 р. Олексію Стабникову надано срібну медаль Імператора Олександра III.

З 19 серпня 1903 р. почалося служіння отця Алексія на Олександрівській землі, його було переміщено священиком у Спасо-Преображенську церкву Олександрівського заводу Солікамського повіту.

18.01.1911 р. переміщений на священицьку вакансію у м. Чердин з призначенням членом Чердинського повітового відділення єпархіальної училищної Ради з висловом щирої архіпастирської подяки за старанне служіння. Був благочинним та депутатом міської думи, потім директором Чердинського і товариства повітового піклування про в’язниці.

За своєю життєвою позицією отець Олексій не міг прийняти радянську владу. За словами патріарха Тихона і архієпископа Андроніка, отець Олексій у своїх проповідях «відкрито засуджував дії нового уряду». Свої проповіді він друкував на друкарській машинці і після проголошення не знищував листки, а зберігав їх у себе. Тому при першому ж обшуку ці проповіді були знайдені, після чого 28 вересня 1918 р. був арешт.

Стабников Олексія Григоровича було розстріляно серед заручників 4 жовтня 1918 р., як «за явно контрреволюційну діяльність», і «у відповідь замах на членів надзвичайної комісії».

Після заняття Пермі Білою гвардією, 8 травня 1919 р. Сибірським трактом, на 4-ій версті від Пермі було знайдено розстріляні більшовиками тіла восьми чоловік: сім із них духовного звання і один світський. Серед них було знайдено тіло протоієрея Олексія Стабнікова.

Похований на Архієрейському цвинтарі біля Свято-Преображенського кафедрального собору м. Пермі.
Визначенням Ювілейного Архієрейського Собору Руської Православної Церкви 2000 протоієрей Олексій Стабніков прославлений як священномученик і зарахований до Собору новомучеників і сповідників Руських.

Знайшли помилку