...
Житія святих,  Січень

Святитель Павлин Милостивий, єпископ Ноланський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 23-й день

Святитель Павлін Милостивий, єпископ Ноланський, походив зі шляхетної та багатої родини міста Бордо (Франція). Завдяки високій освіченості двадцятирічним юнаком був обраний у римські сенатори, потім став консулом і нарешті губернатором області Кампанії в Італії. У двадцятип’ятирічному віці разом зі своєю дружиною він був навернений до Христа і хрестився. Після цього він докорінно змінив спосіб життя: продав весь свій маєток і роздав виручені гроші нужденним, за що йому довелося терпіти презирство друзів і слуг.

Не маючи дітей, благочестиве подружжя усиновляло бідних сиріт і виховувало їх у страху Божому. У пошуках усамітненого життя святий Павлин пішов до іспанського міста Барселони.

Слава про його подвижницьке життя поширилася, і 393 року його упросили прийняти сан пресвітера. Незабаром він залишив Іспанію і пішов у місто Нола (Італія), де був обраний єпископом.

Коли вандали напали на Італію і забрали багатьох жителів до Африки, в полон, то святий єпископ Павлин вжив церковне майно на викуп полонених. Одного разу, не маючи коштів викупити сина однієї бідної вдови, він сам пішов у рабство замість нього. В одязі невільника почав святий Павлин служити вандальському князю.

Незабаром таємниця його розкрилася, і він не лише сам отримав свободу, а й виклопотав її і всім бранцям, разом з якими повернувся на батьківщину. Людинолюбство і співчутливість до всіх бідних і нужденних становили відмінну рису його характеру. Святий Павлин відомий і як храмобудівник та християнський поет. Помер у 78 років 22 червня 431 року. Від нього залишилося кілька гімнів і листів з різними моральними настановами, пройнятих глибоким благочестям. Мощі його зберігаються в Римі, у храмі святого апостола Варфоломія.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь святителю Павлину Милостивому, глас 4

Уго́дниче Бо́жий ми́лостивый,/ святи́телю о́тче на́ш Павли́не,/ вои́стину доброво́льно зра́к раба́ прии́м/ и те́м Самому́ Христу́ после́дуя,/ положи́л еси́ ду́шу твою́ за лю́ди своя́, и от зла́го плене́ния те́х изба́вил еси́./ Свободи́ и на́с моли́твами твои́ми/ от плене́ния страсте́й на́ших/ научи́ на́с ми́лостивны к бли́жним свои́м бы́ти,/ да пребу́дет чрез то́ ми́лостив и к на́м Госпо́дь,// спаса́яй ду́ши на́ша, я́ко бла́г и человеколю́бец.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку