Житія святих,  Квітень

Триста мучеників, які в горах Дудикваті та Папаті (Туреччина) постраждали

День пам'яті (н. ст.)

Місяця квітня на 29-й день

Святі триста мучеників, які постраждали за Христа у XVII–XVIII століттях, жили в грузинському краї під назвою Лазістан, землі якого нині входять до складу Туреччини. Протягом тривалого часу Лазістан був осередком грузинської культури, але після його потрапляння під владу Османської імперії тамтешнє населення почало зазнавати утисків, зокрема й в релігійній площині. Наприклад, декого було примусово навернено до ісламу.

Як було згадано раніше, у XVII–XVIII століттях прийняли мученицьку смерть святі триста мучеників, переважна більшість із котрих були воїнами, а інші були священнослужителями монастиря, що знаходився в тій місцевості. Святі воїни були обезголовлені на горі Дудикваті, назва якої означає «Лобне місце». Страта ж священнослужителів обителі відбулася на горі Папаті, назва якої, у свою чергу, означає «священницьке місце».

Про подвиг мучеників стало відомо завдяки їхнім нащадкам, і 18 вересня 2003 року вони були причислені до лику святих Грузинською Православною Церквою.