...
Святий Стефан Урош V, Сербський, король p1b3c4a8m41g32kvt1b4o7ao1h03
Житія святих,  Грудень

Святий Стефан Урош V, Сербський, король

Місяця грудня на 2-й день

Святий Стефан Урош, цар Сербії, син царя Душана Немані, народився 1337 року. У 1346 він був вінчаний на королівство. Душан просив для сина руку доньки французького короля, але папа Римський наполягав на тому, щоби принцеса не зраджувала латинському сповіданню. Душан не хотів бачити в сім’ї католичку, і тому святий Урош одружився з дочкою Влада, князя Валахії.

Після смерті отця († 1355) святий Стефан Урош став незалежним і діяльним правителем Сербії. Він був вірний Господу, батьківсько покоїв вдів і сиріт, упокорював сварки і стверджував світ, милував жебраків, захищав скривджених.

В інтересах миру в Сербії та для збереження свого життя святий Стефан змушений був піти до родича, князя Лазаря. Зараз же престолом опанував Вулкашин, дядько святого Стефана, але страх суперництва не давав йому спокою. Через свою сестру, матір святого Стефана, він викликав племінника до себе в м. Скоплі, ніби для примирення. Зустрівши його з почестями, як царя, він запросив на полювання. Коли, стомлений полюванням, святий Стефан зійшов з коня біля колодязя і нахилився, щоб почерпнути води, Вулкашин завдав йому смертельного удару булавою по голові († 1367).

Знайшли помилку