Сповідник Миколай Розов, пресвітер Nikolay Rozov Petrogr
Житія святих,  Вересень

Сповідник Миколай Розов, пресвітер

Місяця вересня на 25-й день

Протоієрей Миколай Розов народився 1879 року в Ярославській губернії в сім’ї священика. Був висвячений 1902 року в ієрея, служив він у різних храмах у Ярославській губернії. Одночасно був завідувачем та законоучителем церковно-парафіяльної школи. З 1922 року отець Миколай служив у Свято-Духівській церкві в Ярославлі. У тому року він закінчив Археологічний інститут. Наступного року протоієрей Миколай Розов став особистим секретарем митрополита Іосифа (Петрових). 1930 року його було заарештовано. У звинуваченні сказано, що він “керував нелегальним сестричеством при Свято-Духівській церкві та організовував грошові збори для ув’язнених”. Засудили його на 3 роки виправно-трудових таборів. Концтабір, у якому отець Миколай відбував висновок іменувався радгоспом “Гігант”. Спочатку він був спрямований на чорні роботи, але потім через хворобу його перевели на роботу в конторі. Працював він старанно, тож його звільнили достроково. Повернувшись додому в 1933 році, він довго не міг отримати прописки і оселився в Рибінську у брата, священика Василя Розова. Отець Микола на той час був хворий на дистрофію і цингу, і більше вже не служив. Через кілька років він зміг повернутися до своєї родини до Ярославля. Помер протоієрей Микола Розов 8 жовтня 1941 року.