...
Святий благовірний князь Феодор Смоленський і його чада кнн. Давид і Костянтин p1bbbsbcnnu9n18ik1hmj1e92ogka
Житія святих,  Вересень

Святий благовірний князь Феодор Смоленський і його чада кнн. Давид і Костянтин

В 1260р. благовірний князь Феодор одружився на Марії Василівні, дочці святого князя Василія Ярославського, і став князем Ярославським. В них народився син Михаїл, але в скорому часі Феодор овдовів. Багато часу він проводив у військових походах, а сина виховувала теща, княгиня Ксенія.
Слід зазначити, що з часів святого Олександра Невського (+ 1263 р.) хани Золотої Орди, бачачи незламну духовну і військову силу православної Русі, були змушені змінити своє ставлення до неї, стали залучати руських князів до союзу, звертаючись до них за військовою допомогою. Це сприяло християнизації великої кількості земель. І вже  в 1261 році стараннями святого благовірного князя Олександра Невського в Сараї, столиці Золотої орди була заснована єпархія Православної Церкви. Вирізняючись особливою хоробрістю святий князь Феодор заслужив повагу хана Менгу-Темира, який з пошаною ставився до Православної Церкви. До святого князя з прихильністю ставилась також і дружина хана. Саме за її сприянням  хан одружив свою дочку з святим князем Феодором. Цей шлюб благоприємно вплинув на становище Православної Церкви на наших землях, тому що Святий використовував свій статус для розповсюдження віри Христової. Від шлюбу благовірного князя Феодора і ханської дочки народились два сини Давид і Константин. Святий Феодор був великим будівничим церков за що отримав  ще при житті повагу від людей. Також і його сини Давид і Константин стали гідними наслідниками благочестивого життя благовірного князя Феодора.
5 березня 1463 рок були знайдені мощі святого Феодора і чад його Давида і Константина. Шанування свтих князів розпочалось дуже рано про що свідчить перша редакція житія святих князів ярославських написана незадовго після їх упокоєння.

Знайшли помилку