Святитель Яків, архієпископ Сербський 6388ad173b0cd206472800
Житія святих,  Серпень

Святитель Яків, архієпископ Сербський

Місяця серпня на 30-й день

Про життя святителя Якова відомостей майже не збереглося. У доповненому варіанті “Житій королів і архієпископів сербських” архієпископа Печського Даниїла II повідомляється, що святитель Яків успадкував престол Сербської Церкви в січні 4-го року правління короля Мілутіна (1282-1321), тобто 1286 року, і був упродовж шести років, до своєї кончини, архієпископом.

Ймовірно, 1290 року він переніс кафедру Сербської архієпископії з монастиря Жича в монастир Печ, а 1292 року переніс туди ж мощі святителя Євстафія I. Особливо він дбав про монастир Студениця, забезпечивши обитель богослужбовими книгами і посудинами.

Відрізнявся завзяттям у вірі та в набутті чеснот. Помер 3 лютого 1292 року. У монастирі Ораховиця збереглася фреска з його ликом.