Святитель Симеон, митрополит Трансільванський symeon transylvanskyy
Житія святих,  Квітень

Святитель Симеон, митрополит Трансільванський

Місяця квітня на 24-й день.

Святитель Симеон (Стефан), митрополит Трансільванський († 1656) навчався в Академічній колегії в Алба-Юлії, чернецтвував у румунському монастирі того ж міста.

1643 року його обрали митрополитом Ардяльським із резиденцією в Алба-Юлії. Під час його пастирства було надруковано перший повний румунський переклад Нового Заповіту, званий “Белградським” (1648), із чудовою передмовою самого митрополита Симеона, в якій було порушено проблему єдності румунської мови (переклад перевидавали в 1988 і 1998 роках). У 1651 році було надруковано “Псалтир” румунською мовою.

Святитель відійшов до Господа в червні-липні 1656 року в Алба-Юлії.

Був канонізований Румунською Православною Церквою 21 липня 2011 року.

Включений до місяцеслова нашої Православної Церкви рішенням Священного Синоду 7 березня 2018 року (журнал №8), з визначенням святкування дня пам’яті 7 травня.