Святитель Симеон, архієпископ Солунський p1c8cg6m63ola1tqg1da17rl13q63
Житія святих,  Вересень

Святитель Симеон, архієпископ Солунський

Місяця вересня на 15-й день

Симеон Солунський (кінець XIV ст. – 15 вересня 1429 р.), архієпископ Солунський (Фессалонікійський), святий православної церкви в лику святителів.
Народився в Константинополі. Прийняв чернецтво з ім’ям Симеон. Проходив чернече життя в малій келії, можливо, в монастирі близьких йому святих Калліста та Ігнатія Ксанфопулів. Був прихильником ісихазму, богослов’я Григорія Палами. Надалі був висвячений у сан ієромонаха. Як повідомляють історики, відвідував патріарший двір.
Травень 1416 – квітень 1417 року – висвячений на архієпископа Солунського. На новому місці Симеон підірвав своє здоров’я, але, за його словами, завдяки молитві до великомученика Димитрія Солунського, покровителя кафедрального міста, зміг зміцнитися.
Червень 1422 р. – відвідування Константинополя, на зворотному шляху – Святої Гори Афон.
Вересень 1429 р. – смерть.
Був у сані архієпископа 13 років до своєї кончини 1429 року. Під час його архіпастирства місто утримувало вірність православній церкві, відчуваючи спокусу увійти в повне канонічне підпорядкування католикам заради отримання захисту від турків. Завдяки зусиллям святителя Солунь, обложена султаном Мурадом II, не здалася туркам. Однак після смерті святителя місто було взяте (1430).