Житія святих,  Грудень

Святитель Софроній, архієпископ Кіпрський

Місяця грудня на 9-й день

Преподобний Софроній був сином християнських богомудрих батьків, які жили на острові Кіпрі. Він здобув хорошу освіту, але переважно займався писаннями святих отців, день і ніч повчаючись у Законі Божому; разом з тим і життя своє він упорядковував за Господніми заповідями. І настільки він досягав благочестя і добрих діл, що удостоївся від Господа дару чудотворіння і здійснив багато чудес. Після смерті єпископа Кіпрської церкви, святого Даміана, священним собором і всім народом Софроній був обраний і поставлений на його місце. Зайнявши святительську кафедру і прийнявши керування своєю рідною церквою, преподобний явив себе істинним батьком своєї пастви: засмучувався за вдовиць і убогих, допомагав сиротам і безпорадним, захищав утискуваних і ображених. І так пожив і благоугодивши Богу, з миром помер.