Святитель Модест, патріарх Єрусалимський p1cjlc496m6i318qpeam193d1ghq3
Житія святих,  Грудень

Святитель Модест, патріарх Єрусалимський

Місяця грудня на 18-й день

Святитель Модест, патріарх Єрусалимський, народився в Севастії Каппадокійській (Мала Азія) у християнській родині. З юних років він відчув потяг до суворого чернечого життя. Святий Модест прийняв чернечий постриг. Згодом він був настоятелем обителі святого Феодосія Великого (заснована у IV ст.) у Палестині. У той час на Сирію та Палестину (614 р.) напали війська перського царя Хозроя і, об’єднавшись із іудеями, перебили 90 тисяч християн та зруйнували християнські храми. Єрусалимський патріарх Захарія та безліч християн разом із Хрестом Господнім були взяті в полон. Святому Модесту було доручено тимчасово керувати Єрусалимською Церквою на посаді місцеблюстителя патріаршої кафедри.

Святий Модест за допомогою Олександрійського патріарха Іоанна Милостивого (пам’ять 25 листопада) відновив зруйновані християнські святині, зокрема храм Гробу Господнього. Він із честю поховав останки вбитих ченців із обителі святого Сави Освяченого. Через 14 років повернувся з полону із Хрестом Господнім патріарх Захарія. Після його смерті святий Модест був поставлений патріархом Єрусалимським. Святитель Модест помер 97 років у 634 році.

Келія святого Модеста, патріарха Єрусалимського на св. горі Афон належить до грецького монастиря Симона Петра. Велику святиню – главу св. Модеста, що зберігається в цьому монастирі, приносять у келію до дня пам’яті цього святого.

Тропарь святителю Модесту, патриарху Иерусалимскому, глас 4

Преподо́бно пожи́в, богому́дре Моде́сте,/ и святи́тельскою оде́ждою украше́н,/ па́стырю Иерусали́ма блаже́ннейший,/ в весе́лии ны́не Христу́ предстои́ши/ и концы́ озаря́еши чудесы́,/ помо́щник у́бо бу́ди тя призыва́ющим,// моля́ся, о́тче, о всех нас.

Кондак святителю Модесту, патриарху Иерусалимскому, глас 3

Све́тлых по́двигов твои́х тве́рдость/ и сострада́ния ко всем бога́тство ви́дя,/ Всеблаги́й Подвигополо́жник Бог/ бога́тых дарова́ний Свои́х сподо́би тя, Моде́сте,/ сла́вный иера́рше и чудотво́рче./ Тем, моля́щеся тебе́, вопие́м:/ свобожда́й нас от лю́тых обстоя́ний// и неду́гом на́шим пода́ждь исцеле́ние.