Святитель Келестин I, папа Римський 62626554ca877367144600
Житія святих,  Квітень

Святитель Келестин I, папа Римський

Місяця квітня на 8-й день

Святитель Келестин (Целестин), папа Римський (422-432), ревний поборник Православ’я, жив під час царювання святого царя Феодосія Молодшого (408-450). Він здобув гарну освіту, прекрасно знав філософію, але найстаранніше вивчав Святе Письмо і розмірковував над богословськими питаннями. Доброчесне життя святого і його авторитет як богослова завоювали йому загальну повагу і любов серед духовенства і мирян. Після смерті папи Боніфація I (418-422) святого Келестина було обрано на єпископську кафедру Рима.

У той час виникла єресь Несторія. На Помісному Соборі в Римі 430 року святитель Келестин викрив цю єресь, і єретик Несторій був засуджений. Після Собору святитель Келестин написав святителю Кирилу, архієпископу Олександрійському (пам’ять 18 січня), послання, в якому зазначив, що якщо Несторій за 10 днів не відмовиться від свого псевдовчення, то його буде позбавлено влади й відлучено від Церкви.

Святитель Келестин направив низку послань і іншим Церквам, Константинопольській та Антіохійській, у яких викривав несторіанську єресь.

Наступні два роки після Собору святитель Келестин невпинно проповідував істинне вчення про Христа як про Боголюдину і мирно помер 6 квітня 432 року.